Reklama

Policjanci przeprowadzili akcję, w czasie której kontrolowali zachowanie kierowców i pieszych w rejonie przejść

Redakcja
W tym tygodniu katowicka drogówka przeprowadziła akcję „Bezpieczny pieszy”. Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowanie kierowców oraz pieszych w obrębie oznakowanych przejść. Ujawnili ponad 180 wykroczeń, z czego aż 169 dotyczyło przekroczenia prędkości w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych.

Policjanci przy wykorzystaniu kamer wideo i mierników prędkości z funkcją nagrywania wykroczeń objęli szczególnym nadzorem przejścia dla pieszych i przyglądali się zachowaniom kierowców oraz pieszych. Policyjne działania trwały cały dzień. W tym czasie funkcjonariusze zatrzymali do kontroli i ukarali aż 169 kierowców, którzy przekroczyli prędkość w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych. 8 kierowców ominęło pojazd, który stał przed przejściem, żeby przepuścić pieszych. Nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych czy przekraczanie prędkości w jego rejonie to najczęstsze przyczyny wypadków z udziałem pieszych.

W sumie jednego dnia policjanci katowickiej drogówki ujawnili 184 wykroczenia popełnione przez kierujących. Nałożyli 166 mandatów karnych, 16 osób pouczyli i skierowali 2 wnioski o ukaranie do sądu.


Tagi:

Komentarze

 1. mieszkaniec 11 lutego, 2024 at 9:05 am - Reply

  ścieżki rowerowe szersze niż chodniki dla pieszych , bałagan ze znakami drogowymi , dziurawe ulice , bałagan z miejscami parkingowymi , smród moczu na warszawskiej , walące się kamienice w centrum miasta , i nowe „getta” budowane dla handlarzy mieszkań – tak to jest w Katowicach

 2. kukura 10 lutego, 2024 at 5:39 pm - Reply

  ciężki jest żywot brumbrumka.

  • Wesoły brumbrumek 10 lutego, 2024 at 6:53 pm Reply

   Wypatruj tam milicji jak jedziesz drogą dla samochodów obok ścieżki rowerowej 😀

   • kukura 11 lutego, 2024 at 9:20 am Reply

    Nie wypatruję, bo szczęśliwie milicja ma na to wywalone w 99 % przypadków. Zresztą i tak ich nie widać na ulicach.

 3. Kamil 10 lutego, 2024 at 4:29 pm - Reply

  Ogólnie to bardzo fajna akcja. Oby takich więcej!

 4. K 10 lutego, 2024 at 4:16 pm - Reply

  Jeszcze psie kupy+

 5. Kamil 10 lutego, 2024 at 4:13 pm - Reply

  Ciężko jest być pieszym w mieście Katowice.
  Trochę lepiej już się da iść chodnikiem, to prawda.
  Jednak światła zielone dla samochodu zawsze się zapalą a dla pieszego już nie. Musi nacisnąć odpowiedni guzik w odpowiednim czasie, bo inaczej 3 min w plecy.

  • Egon 11 lutego, 2024 at 8:44 am Reply

   Okno czasowe do skutecznego naciśnięcia guzika wyzwalającego zielone na pasach wynosi 2 sekundy. Naciśnięcie guzika zbyt wcześnie lub zbyt późno skutkuje odstaniem dodatkowej rundy cyklu zmiany świateł. Efekt: ludzie tracą cierpliwość i przechodzą na czerwonym. Coraz częściej widać, że nawet nie próbują stać i czekać na zielone tylko od razu przechodzą. Nie wiem czy akurat o taki efekt chodziło z tym genialnym ITS ale w praktyce tak to właśnie ostatnio działa.

  • Parkingowy 10 lutego, 2024 at 6:55 pm Reply

   Ciężko jest być pieszym zwłaszcza z psem 🙂 Jedni piesi na chodniku, drudzy na ścieżce rowerowej, a niektórzy na chodniku podłączeni do psa na przeciwległym krańcu ścieżki – trzeba przeskakiwać rowerem nad smyczami

Dodaj komentarz

*
*