Reklama

Policja rozpracowuje gang narkotykowy. Kolejni pseudokibice z Torcidy zostali zatrzymani

Redakcja
Uderzenie w kibolską grupę przestępczą, która wprowadziła na rynek narkotyki o wartości prawie 60 milionów złotych. Piętnastu członków Torcidy zostało zatrzymanych. Brali też udział w bójkach, pobiciach i ustawkach.

Kolejni pseudokibice Górnika Zabrze zostali zatrzymani przez policję. Jak ustalili śledczy, członkowie Torcidy w wieku od 24 do 45 lat działali w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się obrotem narkotykami. W wyniku przestępczej działalności w ciągu dwóch lat, od 2019 do 2020, wprowadzili na rynek ponad 1,5 tony różnego rodzaju środków odurzających i substancji psychotropowych.

Ujawniono, że  były wśród nich m.in. marihuana, mefedron, kokaina i klefedron. Przykładowe ilości to 53 litry płynnej amfetaminy i ponad 100 tysięcy tabletek ekstazy. Czarnorynkową wartość nielegalnych substancji, które wprowadzili na rynek oszacowano na prawie 60 mln złotych.

Poza tym członkowie gangu brali udział w bójkach, brutalnych pobiciach i ustawkach. Używali przy tym siekier, maczet, noży, kijów bejsbolowych, pałek teleskopowych, a nawet broni palnej. Zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym oraz obrotu na dużą skalę narkotykami, a także pobicia i udziału w bójkach usłyszało łącznie 12 z 15 zatrzymanych kiboli. Siedmiu z nich w wieku od 27 do 39 lat trafiło do aresztu, a pięciu w wieku 24-45 lat zostało objętych policyjnym dozorem, mają też zakaz opuszczania kraju i muszą wpłacić poręczenie majątkowe w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych. Dodatkowo jeden z zatrzymanych, 34-latek, odpowie za podżeganie do zniszczenia 6 samochodów osobowych na szkodę jednej z firm, a trzech z nich w wieku od 30 do 39 lat będzie odpowiadało za przestępstwa narkotykowe. Również zostali objęci policyjnym dozorem.

Policjanci zwalczający przestępczość pseudokibiców z katowickiej komendy wojewódzkiej od kilku lat intensywnie pracują nad rozległą i wielowątkową sprawą Torcidy, w której zatrzymali już łącznie ponad 200 osób. Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*