Reklama

Pokaz dronów i oklejone autobusy dla Ukrainy. To akcje metropolii [WIDEO]

Redakcja
Metropolia symbolicznie wspiera Ukrainę. Zorganizowano pokaz dronów promujący charytatywną zbiórkę, a na ulice wyjechały autobusy z antywojennym hasłem.

Odkąd wybuchła wojna w Ukrainie, sytuacja w Polsce zmienia się z dnia na dzień. Coraz więcej osób uciekających przed wojną przekracza wschodnią granicę. Powstają kolejne zbiórki pieniężne i rzeczowe, punkty pomocy oraz inne inicjatywy realnie wspierające Ukraińców w Polsce oraz tych, którzy zostali w swoim kraju. Jest też sporo symbolicznych akcji. W ostatnich dniach dwie zorganizowała Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.

Najpierw, w piątek, na ulice miast wyjechał pierwszy niebiesko-żółty autobus linii M3 z hasłem „#NIEDLAWOJNY”. Jak pisze GZM, w ten sposób chce „podkreślić sprzeciw wobec agresji na Ukrainę”. Oklejony tak samo autobus kursuje również pomiędzy Sosnowcem a Ożarowicami. Z kolei w sobotę zorganizowany został pokaz dronów. Nad Chorzowem operatorzy ułożyli drony we flagi Polski i Ukrainy, symbole pokoju, a także hasło „Nie dla wojny”. Widowisko na niebie zostało wykonane przy pomocy roju około 100 dronów pokazowych. Wydarzenie miało być podziękowaniem za dotychczasowe wsparcie Polaków dla Ukrainy oraz promocją zbiórki Polskiej Akcji Humanitarnej. Jest ona dostępna TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*