Reklama

Podwórko jak nowe. Ruszył nabór do Placu na Glanc

Pierwsze podwórko zrewitalizowane w Dąbrówce Małej.

Redakcja
Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje podwórka do kolejnej edycji Placu na Glanc. Ruszyła kolejna edycja projektu i trwa nabór wniosków.

Plac na Glanc to inicjatywa, która powstała w Katowicach w 2013 roku. Dzięki temu pomysłowi udało się już zrewitalizować 9 podwórek w różnych dzielnicach Katowic. W tegorocznej m.in. po raz pierwszy odnowione zostało podwórko w Dąbrówce Małej. Teraz kolejne mają szanse na nowe życie. Wszystko zależy od mieszkańców. Komisja konkursowa bierze pod uwagę uzasadnienie rewitalizacji, stopień zniszczenia podwórka, zaangażowanie mieszkańców, metraż i możliwości projektowe. Po wyłonieniu zwycięzców przeprowadzone zostaną konsultacje i warsztaty z mieszkańcami. Tak aby przestrzeń była jak najbardziej dopasowana do ich potrzeb. Na rewitalizację każdego podwórka Miasto Ogrodów i partnerzy akcji przeznaczają kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Mieszkańcy mogą wziąć udział w inicjatywie, zgłaszając swój plac. Żeby to zrobić, muszą wypełnić formularz, który jest dostępny TUTAJ. Poza tym należy dołączyć zdjęcia lub innemateriały wizualne podwórka. Zgłoszenia można przesyłać na adres [email protected] lub dostarczyć osobiście do siedziby Miasta Ogrodów przy pl. Sejmu Śląskiego 2 z dopiskiem: Plac na Glanc / Zgłoszenie. Nabór trwa do 31 stycznia 2019 roku. Regulamin jest dostępny TUTAJ.


Tagi:

Komentarze

  1. Ormi 17 grudnia, 2018 at 3:27 pm - Reply

    Czy podwórka, które już brały udział w tej akcji utrzymują swój poziom estetyki czy tez ta akcja to tylko do momentu zdobycia jqkiegoś wyróżnienia?
    Dobrze byłoby pokazać jak się prezentują dzisiaj dawniejsze Miss.

Dodaj komentarz

*
*