Reklama

Poczta Polska podnosi ceny. Jednym z powodów jest spadająca liczba wysyłanych listów

Zdjęcie: poczta-poska.pl

Redakcja
Poczta Polska poinformowała w komunikacie, że od 1 października podnosi ceny usług. Podwyżkę państwowy operator tłumaczy rosnącymi kosztami pracy i transportu, wzrostem cen surowców oraz spadającą liczbą wysyłanych listów.

Najpopularniejsze usługi, czyli wysłanie najlżejszego listu drożeje o 30 groszy, a paczki o 1 zł. – Skala podwyżek wybranych usług w obrocie krajowym wynosi nie więcej niż kilkanaście procent, a w większości przypadków tylko kilka – czytamy w komunikacie.

Poczta argumentuje też, że nie może zamykać nierentownych placówek czy likwidować usług, które przynoszą straty. – Dla Poczty Polskiej nawet niewielka korekta cen świadczonych usług, to dodatkowy wzrost przychodu, który umożliwi uruchamianie nowych placówek pocztowych, jak i utrzymanie tych rzadziej odwiedzanych przez klientów, zlokalizowanych na terenach wiejskich – głosi komunikat.


Tagi:

Komentarze

  1. MM 20 września, 2022 at 9:45 am - Reply

    Coś mi to kiepsko brzmi. Nie można zamknąć nierentownych placówek czy zlikwidować usług przynoszących straty. Ludzie coraz rzadziej wysyłają listy i przesyłki więc… podnieśmy im ceny tych usług, żeby ich jeszcze bardziej przekonać do konkurencji, która tylko na to czeka przejmując coraz więcej ich klientów. No co może pójść nie tak? Przecież to jest dokładny przepis na porażkę. Jeśli ta instytucja tak działa i ma zamiar działać dalej to ja się w ogóle nie dziwię, że mają problem. Raczej bym była zaskoczona gdyby było dobrze inaczej.

Dodaj komentarz

*
*