Reklama

Pociągiem, autobusem i tramwajem na Industriadę

Autobus KZK GOP
K. G.
KZK GOP po raz pierwszy włącza się do celebrowania Święta Szlaku Zabytków Techniki. Uczestnicy Industriady mogą bezpłatnie przemieszczać się między obiektami nie tylko pociągami, ale teraz też autobusami i tramwajami.

Do wyboru są trzy różne środki transportu: Koleje Śląskie, INDUbusy oraz autobusy i tramwaje KZK GOP. Oczywiście chodzi o połączenia na trasach między zabytkami biorącymi udział w Industriadzie. KZK GOP w tym roku debiutuje. – To zaszczyt, że nas zaproszono do udziału w tak dużym i ważnym wydarzeniu. Włączamy się z przyjemnością. Wiemy, że w zeszłym roku oferta Kolei Śląskich cieszyła się dużym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że nie zabraknie chętnych na przejazd komunikacją miejską – mówi Anna Koteras, rzeczniczka KZK GOP.

Co trzeba zrobić, by bezpłatnie podróżować autobusami i tramwajami? Zacząć od wybrania obiektu, do którego chcemy się dostać. Sprawdzić na stronie Industriady (www.industriada.pl) przystanek oraz linie, którymi można do niego dojechać. Kliknąć przycisk „pobierz kupon”. System przekieruje do strony, z której będzie można ściągnąć dokument uprawniający do darmowego przejazdu. Opcje są dwie: można go wydrukować bądź zapisać w urządzeniu mobilnym.

Kupony na przejazd Kolejami Śląskimi też są darmowe, ale ich liczba jest ograniczona. Można je zdobyć w obiektach biorących udział w Industriadzie i w wybranych punktach informacji turystycznej (lista na stronie www). W sobotę dostępne będą też w punktach INDUinfo, u stewardów i przewodników w autobusach GZM.

No i trzecia opcja podróżowania: właśnie autobusy GZM. Jest ich 16, jeżdżą na pięciu trasach, dojeżdżają do 20 przystanków. Tutaj nie trzeba mieć żadnego kuponu, a rozkład jazdy dostępny jest na stronie Industriady.

O tym co dzieje się podczas Industriady w Katowicach można przeczytać TUTAJ. Wydarzenia w innych miastach znajdziecie TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*