Reklama

Pobyt dziecka w miejskim żłobku w Katowicach będzie droższy

Fot. archiwum.

Redakcja
Urząd miasta przygotował projekt uchwały, zgodnie z którym za pobyt dziecka w żłobku trzeba będzie zapłacić więcej. Powodem jest wzrost kosztów żywności. Średnio miesięcznie rodzice zapłacą o około 35 zł więcej.

Co ważne, nie zmienia się podstawowa opłata za pobyt dziecka w miejskim żłobku, a jedynie za wyżywienie. Urzędnicy uzasadniają podwyżkę stawki dziennej z 5 zł do 6,65 zł wzrostem kosztów żywności i koniecznością dostosowania przygotowywanych w żłobku posiłków do aktualnych norm żywieniowych.

Stawka 5 zł utrzymywała się od 2011 roku. Teraz przygotowany przez urząd miasta projekt uchwały jest w trakcie konsultacji społecznych. Radni powinni go przyjąć w grudniu, a nowe stawki w żłobkach mają zacząć obowiązywać od 1 stycznia 2020 roku.


Tagi:

Komentarze

 1. NIKISZ 29 listopada, 2019 at 11:51 am - Reply

  To niech miasto weźmie na siebie podwyżkę ! A nie organizuje nikomu nie potrzebne koncerty, wyscigi kolarskie itp ! Jako mieszkaniec Katowic nie chce zadnych wyścigów ! Kase przeznaczyć na podwyżkę ! Złodzieje.

 2. Luk 28 listopada, 2019 at 7:23 pm - Reply

  Skoro miasto wydaje ogromne pieniadze na off tsuron sylwestra itp !!! To powinien wziasc taka podwyzke na siebie a nie na rodzicow!!! I nie finansowac tych ze imprez !!!! Ogolnie brud i syf w katowicach wiec chodzi o calokrztalt zarzadzania tym miastem i nie tylko bo caly slask pomalu sie wyludnia!!!! Statystyka nie klamie !!!!

 3. Luk 27 listopada, 2019 at 5:03 pm - Reply

  Za niedlugo wszyscy uciekna z tego miasta !!! Jak tak dalej bedzie zarzadzane !!!

  • Tysia 28 listopada, 2019 at 1:11 pm Reply

   Luk chadzasz czasami na zakupy ? Widzisz jak wszystko drożeje? Stawka za wyżywienie nie była.podnoszona od 8 lat jak taka podwyżka zmusza cie do wyprowadzki to zycze powodzenia w innym rejonie teho kraju.

Dodaj komentarz

*
*