Reklama

Po ulewach poziom wody w Rawie niebezpiecznie się podniósł

G. Ż.
Po popołudniowych ulewach poziom wody w Rawie niebezpiecznie się podniósł. W pewnym momencie w Załężu istniało ryzyko, że woda nie zmieści się pod mostem. Interweniowały służby.

Uwagę na bardzo wysoki poziom wody w Rawie na wysokości ul. Marcina w Załężu zwróciła jedna z mieszkanek. Zaniepokoiła ją ilość wody pod mostem łączącym dzielnicę z ul. Chorzowską.
Został już bardzo niewielki prześwit pomiędzy mostem, a lustrem wody. Za chwilę śmieci, które płyną Rawą, mogą całkowicie zapchać przepływ i woda wyleje – alarmowała mieszkanka około godz. 18.

Zadzwoniliśmy do centrum zarządzania kryzysowego UM Katowice. Na miejsce pojechał jeden z pracowników CZK. Kiedy i my dotarliśmy nad Rawę, obok rzeki na terenie przepompowni stał samochód Katowickich Wodociągów. W tym momencie wody było już znacznie mniej, ale na zdjęciu widać jak wysoko sięgała w kulminacyjnym momencie opadów.

Prognozy na weekend są dobre. W sobotę będzie ciepło i słonecznie, a w niedzielę zapowiadane są tylko przelotne opady deszczu. Sytuacja nie powinna więc już się powtórzyć. Przynajmniej w najbliższych dniach.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*