Reklama

Po podpaleniach samochodów policja zapowiada objęcie specjalnym nadzorem os. Kukuczki

G. Ż.
Katowicka policja zapowiada objęcie specjalnym nadzorem os. Kukuczki w Bogucicach. To tam, w odstępie kilku dni, ktoś dwukrotnie podpalił samochody. Cztery auta spłonęły, a dwa inne zostały nadpalone.

Do pierwszego podpalenia doszło w nocy 30 marca przy ul. Wrocławskiej 40. Od Seata Leona zajęła się Kia Ceed. Nadpaleniu uległy też stojące obok nich Hyundai i30 i Volkswagen Polo. Strażacy nie mieli wątpliwości, że doszło do podpalenia.

Kilka dni później, 3 kwietnia, przy ul. Wrocławskiej 32-38 spaliły się Skoda Octavia i Volkswagen Polo, które należały do jednego właściciela. Tym razem dowódca akcji gaśniczej nie podał prawdopodobnej przyczyny pożaru. Jednak opinia biegłego nie pozostawia wątpliwości. Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku doszło do podpalenia. – Prowadzimy czynności w tej sprawie. Apelujemy do wszystkich, którzy zauważyli cokolwiek podejrzanego w dniach, w których doszło do podpaleń, o kontakt – mówi mł. asp. Agnieszka Żyłka, rzecznik prasowy KMP w Katowicach. Dodaje, że os. Kukuczki zostało objęte specjalnym nadzorem. – Kierujemy tam wzmożone siły, zwłaszcza w nocy. To nie tylko patrole oznakowane, ale też nieoznakowane.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*