Reklama

Planujesz ślub i wesele? Nie zapomnij o dronach, polnych kwiatach i bariście

Grzegorz Żądło
Już nie wystawne weseliska, ale kameralne przyjęcia. Nie kilkugodzinne filmy, ale kilkuminutowe teledyski. Nie wielkie bukiety, a wiązanki polnych kwiatów. Trendy w organizowaniu ślubów i wesel zmieniają się coraz bardziej. Można się było o tym przekonać podczas alternatywnych targów ślubnych, które odbyły się w Fabryce Porcelany.

Organizacja ślubu i wesela to nie lada wyzwanie, tym bardziej, że robimy to raz w życiu (teoretycznie). Ślub to też spory wydatek i dzisiaj nie zawsze się zwraca. Dlatego coraz więcej par decyduje się na tzw. cocktail party z motywem przewodnim, czyli imprezę mniej zobowiązującą, z ciepłym i zimnym bufetem oraz osobnym stołem na słodkości. –Szczególnie modne są różnego rodzaju babeczki, czy jak kto woli – muffinki. W tortach prym wiodą naked cakes, tzw. gołe ciasta przeplatane kremem i dekorowane owocami bądź kwiatami. Ważne jest, aby wszystkie elementy współgrały ze sobą – mówi pani Melania, florystyka.

Każdy element powinien pasować do stylu imprezy. Jeżeli planujemy ślub w klimacie rustykalnym, jaki jest ostatnio bardzo modny, powinniśmy dobrać do tego na przykład polne kwiaty, wiejski stół, kapelę na żywo.

Coraz więcej par decyduje się na zatrudnienie profesjonalnego barmana i baristy. Kawa z ekspresu odchodzi do lamusa. Teraz stawia się przede wszystkim na jakość, a nie ilość. Młodzi różnie urozmaicają imprezę. Często zamawiają w tym celu fotobudkę – alternatywę dla normalnych zdjęć pamiątkowych. Dodatkowo można sobie zażyczyć ściankę ślubną, dzięki której każdy z gości poczuje się jak gwiazda. Z kolei sesje ślubne realizuje się przede wszystkim w plenerze, w miejscach wyjątkowych, mało uczęszczanych. Studio jest już dawno niemodne, a filmy z wesela są coraz krótsze. Mogą trwać nawet kilka minut. Na czasie są tzw. teledyski, czyli szybkie skróty ze ślubu i wesela, podsumowujące całe wydarzenie i będące możliwością zobaczenia go dla tych, którzy z różnych powodów nie mogli w nim uczestniczyć. Żeby było jeszcze profesjonalnej i ciekawiej, młodzi wynajmują drony, żeby zrobić ujęcia z lotu ptaka.

A co zrobić kiedy wymagania są duże, a czasu brak? Najlepszym rozwiązaniem jest zatrudnienie wedding planera, czyli osoby zajmującej się organizacją ślubu i wesela od początku do końca. To oczywiście dodatkowy wydatek, ale ponoć się opłaca. Wedding planner doradzi, pomoże i spełni najbardziej kapryśne oczekiwania pary młodej.

No właśnie, a jak nowożeńcy powinni się prezentować? Panna młoda w tym sezonie musi przede wszystkim zachować naturalność. Włosy lekko spięte, na głowie wianek, sukienka w stylu boho, a w noc poślubną należałoby koniecznie zaopatrzyć się w miękką, koronkową bieliznę. Z kolei pan młody, żeby poczuć się wyjątkowo, musi zamówić sobie koszulę ze specjalnie wyszywanymi inicjałami na mankietach.

Podsumowując, najważniejsze trendy to: duża personalizacja wesela, dbałość o szczegóły i detale, intymność oraz romantyczne świece i latarenki, nadające niepowtarzalny klimat uroczystości.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*