Reklama

Planet Cinema wyprowadza się z Altusa

Grzegorz Żądło
Po nieco ponad dwóch latach kino Planet Cinema wyprowadza się z Altusa. Jak mówi jego szefowa, firma nie doszła do porozumienia w sprawie dalszej współpracy z właścicielem budynku.

Planet Cinema to niewielka sieć kin, która działa w kilku polskich miastach. Obok Katowic jeszcze w Oświęcimiu i Ełku, a niedługo zacznie także funkcjonować w Legionowie. Tylko w stolicy województwa śląskiego kino mieściło się w wynajmowanym budynku. W pozostałych lokalizacjach kino jest częścią centrum handlowego.  – Kino w biurowcu się nie sprawdziło – mówi Klaudia Światkowska, dyrektor zarządzający Planet Cinema. – Nie doszliśmy z właścicielem do porozumienia w sprawie warunków dalszej współpracy. Ostatnie seanse zostaną wyświetlone 30 czerwca.

Maciej Jaglarz, do którego należy Altus, zapowiada, że teraz będzie stawiał na sport. W miejscu sal kinowych być może powstanie boisko do koszykówki lub siatkówki. Rozbudowana ma też zostać siłownia, która niedawno została otwarta w salach kinowych zwolnionych przez poprzedniego operatora, czyli Helios. – Na razie jest za wcześnie, żeby mówić o szczegółach odnośnie zagospodarowania miejsca po Planet Cinema. Natomiast w sierpniu oddamy do użytku salę do squasha, która powstała w sali kinowej nr 1 piętro niżej. W planach mamy też spa – mówi Jaglarz.

Po wyprowadzce Planet Cinema z Katowic, w mieście działać będą trzy multipleksy: dwa obiekty Cinema City (Punkt 44 i Silesia City Center) oraz Multikino (Galeria Katowicka).


Tagi:

Komentarze

 1. jan 6 lipca, 2016 at 5:54 am - Reply

  Beznadziejnie. To było najlepsze kino, bo były najlepsze fotele i najwięcej miejsca na nogi. Wszystko odkąd jest Krupa jest w mieście beznadziejne. Zero zmian na lepsze, same na gorsze.

  • Jan zdesperowany 14 października, 2016 at 12:01 am Reply

   A co ma do rzeczy miasto do kina w prywatnym obiekcie. Pretensje ewentualne do właściciela budynku czyli Altusa

 2. Arek 23 czerwca, 2016 at 1:42 pm - Reply

  Qubus też się wyprowadza, widocznie ktoś daje stawki wynajmu z kosmosu.

  • Jan zdesperowany 14 października, 2016 at 12:03 am Reply

   Budynek Altus nigdy nie był trafioną inwestycją. Może faktycznie to kwestia stawek czynszu za m2

 3. klient siłowni 17 czerwca, 2016 at 10:51 am - Reply

  Z tego co mi wiadomo, to sale kinowe na poziomie 2 są jeszcze niezagospodarowane, a siłownia powstała na przestrzeni dawnego baru i kawiarni. Nie wiem skąd informacje o sali do kosza, ponieważ nawet pracownicy siłowni nie udzielają informacji o planach. Pomysłów było wiele, ale o tym pierwszy raz słyszę.

 4. mirekk 17 czerwca, 2016 at 8:52 am - Reply

  Altus ma fatalna lokalizację. Jest na uboczu pieszych traktów, nikt tam nie zajdzie ot tak. Jest oddzielony od reszty miasta ruchliwą ulicą. Inne kina są dużo łatwiej dostępne.

  • Jan zdesperowany 14 października, 2016 at 12:04 am Reply

   Tak, potwierdzam w/w słowa szanownego internauty

Dodaj komentarz

*
*