Reklama

Piotr Zaczkowski dyrektorem Miasta Ogrodów. Bez konkursu

Grzegorz Żądło
Piotr Zaczkowski został dyrektorem Miasta Ogrodów, które powstanie z połączenia dwóch instytucji kultury. Dziś o powołaniu go na to stanowisko poinformował oficjalnie prezydent Katowic. Marcin Krupa nie zdecydował się na przeprowadzenie konkursu na szefa połączonych instytucji. Nie miał takiego obowiązku, choć mógł to zrobić.

Od 1 lutego przez cztery lata Zaczkowski będzie kierował instytucją o nazwie Katowice – Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek, która powstanie z połączenia Centrum Kultury Katowice i Miasta Ogrodów. Do tej pory był szefem tej drugiej firmy.

Swoją decyzję Marcin Krupa zdradził już kilka tygodni temu. Podczas sesji rady miasta powiedział wprawdzie, że jeszcze nie zdecydował czy przeprowadzi konkurs na stanowisko szefa Miasta Ogrodów, ale jego zdaniem powinien nim zostać właśnie Piotr Zaczkowski. Wtedy stało się jasne, że żadnego konkursu nie będzie.

Piotr Zaczkowski (rocznik 1959) jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego. To kulturoznawca, nauczyciel dziennikarstwa i wiedzy o kulturze. Autor książek, redaktor kilkunastu wydawnictw artystycznych, recenzent teatralny. Od 2011 roku dyrektor Biura ESK Katowice 2016, przekształconego w Instytucję Kultury Katowice – Miasto Ogrodów.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*