Reklama

Piknik dla Ukrainy na Stadionie Śląskim. Będą koncerty i zbiórka rzeczy

Redakcja
Zbiorka darów, występy gwiazd polskiej estrady, bieg charytatywny i inne atrakcje. Tak zapowiada się piknik Śląsk dla Ukrainy na Stadionie Śląskim.

„Łączy nas coś więcej niż barwy” to hasło pikniku, który odbędzie się w czwartek na Stadionie Śląskim. Na scenie wystąpią m.in.: Dżem, Golec uOrkiestra, GOORAL, De Mono, Enej oraz Marcin Wyrostek, Ewelina Lisowska, Arek Kłusowski, a także Yulie Belei, Kasia Moś, Adam Nowak Raz Dwa Trzy i Chemia. Wszystkie występy, pokazy i atrakcje towarzyszące wydarzeniu są charytatywne, a udział w pikniku jest bezpłatny.
Będzie też wyzwanie dla miłośników biegania. Od godziny 18.00 do 20.00 wszyscy chętni będą mieli możliwość wejścia na bieżnię stadionu i przebiegnięcia dowolnej liczby okrążeń. Za każde okrążenie trzeba będzie zapłacić 10 zł. O godz. 17.45 na niebieskiej bieżni Stadionu Śląskiego odbędzie się wspólna rozgrzewka.

Organizatorzy proszą o wsparcie finansowe poprzez przelew bankowy na nr 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191 (ING Bank Śląski) tytułem „To jest też moja wojna – Pomoc dla Ukrainy”. Odbiorcą środków jest Stowarzyszenie Pokolenie, ul. Drzymały 9/4, 40-059 Katowice, które realizuje, weryfikuje i przekazuje dalej pieniądze ze zbiórki.
W trakcie imprezy będzie również prowadzona zbiórka rzeczowa i pieniężna dla obywateli Ukrainy. Przedmioty pierwszej potrzeby, które można przynosić to: karimaty, śpiwory, koce, środki higieny osobistej (mydła, szampony, szczoteczki i pasty do zębów), pieluchy jednorazowe, chusteczki nawilżające, pudry i kremy ochronne, odzież przeciwdeszczowa, baterie, latarki, czołówki, powerbanki, podstawowe środki opatrunkowe (bandaże, plastry, gazy, środki dezynfekujące) oraz nowe maskotki.

Piknikowa kwesta rusza o godz. 14.00. Występy rozpoczną się one o 17.30. Zakończenie pikniku zostało zaplanowane na 20.00.Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*