Reklama

Pierwszy biurowiec Face 2 Face prawie gotowy. Trwa budowa drugiego

Ł. K.
Powoli dobiega końca realizacja pierwszego etapu biurowego kompleksu w Katowicach. Przy jednej z głównych ulic miasta widać już odsłoniętą elewację Face 2 Face. Inwestor podał datę zakończenia budowy niższego budynku. Trwają już prace nad wyższym.

Po około 1,5 roku prac budowlanych kompleks biurowy przy ul. Chorzowskiej jest prawie gotowy. Face 2 Face Business Campus to inwestycja Echo Investment. U zbiegu ul. Chorzowskiej i Grundmanna powstają dwa biurowce. Pierwszy jest na ukończeniu. Choć pierwotnie inwestor zakładał, że jego otwarcie odbędzie się na przełomie III i IV kw. tego roku, to prace jeszcze trwają. Aktualnie najwięcej dzieje się w środku. Tam prowadzone są roboty wykończeniowe. Przygotowywana jest powierzchnia najmu i odbywają się testy urządzeń zainstalowanych we wnętrzach. Poza tym pracownicy działają na elewacjach, bo jeszcze nie wszystkie rusztowania zostały zdemontowane i zajmują się zagospodarowaniem przestrzeni wokół biurowca. Budynek położony bliżej ul. Grundmanna ma 7 kondygnacji i nieco ponad 20 tys. m kw. powierzchni. Kiedy w maju zeszłego roku budowa się rozpoczynała, Echo Investment nie miało podpisanej jeszcze żadnej umowy na najem. Teraz komercjalizacja sięga już ponad 80%. W styczniu 2020 roku planowane jest zakończenie prac budowlanych. Wtedy wprowadzą się tu m.in. Medicover, DAZN, Perform STATS oraz Honeywell. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że do nowych biurowców Echo Investment przeprowadzi się też Capgemini.

 

Zgodnie z zapowiedziami, Echo od razu przeszło do realizacji drugiego etapu. – Realizujemy obecnie dwa piętra parkingów w podziemiu. Pojawiły się pierwsze elementy konstrukcyjne części wysokiej budynku (parteru). Trwają roboty związane z izolacja oraz zasypkami części podziemnej – informuje Weronika Ukleja, koordynator PR w Echo Investment. Ten biurowiec będzie znacznie bardziej okazały, bo dwa razy wyższy od pierwszego. Będzie miał 14 kondygnacji i 26 tys. m kw. powierzchni. Cała inwestycja zakończy się w IV kwartale 2020 roku. W kompleksie ma pracować około 5 tys. osób.


Tagi:

Komentarze

 1. Krzysztof 30 listopada, 2019 at 11:45 am - Reply

  Wszystko można pogodzić budowę nowych miejsc pracy i parkingi dla aut. Urząd Miasta decyduje jak miasto będzie wyglądało. Przy wszystkich dużych obiektach muszą być duże parkingi tak jest na całym świecie u nas zresztą też przy marketach i pod nimi są parkingi które są dla klientów a wieczorem do rana mogą być dla mieszkańców którzy mają abonament. Są jeszcze garaże i miejsca parkingowe tylko trzeba zapytać w Spółdzielniach Mieszkaniowych. Jak ktoś preferuje spokój to najlepsze są obrzeża miast i dzielnice odległe od Centrum. Katowice muszą się rozwijać bo będzie szaro i brudno tak jak na peryferiach dużych miast. Prezydenci Miasta Katowice to fachowcy i dbają o rozwój i architekturę miasta – gorzej z parkingami i garażami.

  • Obywatel 30 listopada, 2019 at 1:27 pm Reply

   Czyli miasto bez mieszkańców, sami pracownicy; biur, hoteli i instytucji.
   Zmiencie nazwe tego czegoś co powstanie, bo miasto Katowice tworzyli ludzie tu zamieszkani i to oni są mieszkańcami.
   Wstyd zaczyna być na wypowiedzi w stylu miasto musi sie rozwijac, wiec mieszkańcy wyprowadzcie się gdzie indziej albo chodzcie miedzy betonem.
   Dla tych co sa tutaj od niedawna taka informacja;
   Katowice rozwijaly sie zawsze, nowości nie odkryliście. Rozwijały sie przed wojna, po wojnie i nawet w PRLu. Na razie nie dorównaliście teatrowi Wyspiańskiego, Rialcie, Spodkowi i innym budynkom.
   Przedwojennym obiektom sportowym które scalały mieszkańców. Parkom, skwerom.
   I nie dorównacie, bo to było tworzone dla ludzi. Dzielnice w zieleni i drzewach.
   Co teraz jest tworzone?! Hmmm.
   Góry śmieci, spalin i betonu.
   W mieście podobno ogrodów.

 2. Obywatel 30 listopada, 2019 at 10:23 am - Reply

  Świeżegi powietrza i przestrzeni też brak, chyba że w klimatyzowanych pomieszczeniach biur, hoteli i galerii.
  Ale sukcess

 3. Obywatel 30 listopada, 2019 at 10:21 am - Reply

  Brak hasioka.
  Śmieci coraz droższe na tym cud rozwoju miasta.

 4. QQ 29 listopada, 2019 at 4:56 pm - Reply

  Nowe biurowce, to możliwość ściągnięcia międzynarodowych korporacji, które zagwarantują nowe miejsca pracy. Równoległe z tym ludzie przenoszą się z mniejszych miast, zwiększając przy tym zaludnienie Katowic, co wymusza też budowę nowych mieszkań i napędza konsumpcję. Całość napędza rynek, zwiększa wpływy z podatków, generuje zdrową konkurencję. To tak w skrócie. Kiedyś rzeczywiście było „lepiej”…

  • Obywatel 30 listopada, 2019 at 10:33 am Reply

   Zaludnienie od pon-pt.
   Przyjadą i wyjadą, a mieszkańcy blok przy bloku i przeciskanie sie miedzy budynkami.
   A śmieciami i spalinami obciążeni głównie mieszkańcy.

 5. Ss 29 listopada, 2019 at 12:50 pm - Reply

  Jakosc zycia trzeba poprawiac a nie niszczyc przez biurowce jej nie poprawisz !!! Na zalezu doskonale widac jak Krupa dba o miasto syf brud !!! Tym ludzia trzeba pomuc wyjdc z marazmu a nie budowac biurowce!!!

 6. uki 28 listopada, 2019 at 8:04 am - Reply

  Po co te Katowice się rozwijają ?! Te biurowce, hotele, festiwale, kongresy, zagraniczni turyści ?! A przecież może być tak spokojnie, brzydko i nudno jak było w latach 90′ tych. Haha każdemu malkontentowi zalecam zapoznanie się z wpływem rozwoju inwestycyjnego na poprawienie jakości życia w danym mieście. Ale po co się rozwijać jak można stać w miejscu albo się cofać ?!

 7. p 27 listopada, 2019 at 9:23 pm - Reply

  komentarz na poziomie dziecka:)

 8. Ss 27 listopada, 2019 at 5:06 pm - Reply

  Po co komu te biurowce !!! Nie dla samochodow ktore rozjedzaja katowice!!!!

Dodaj komentarz

*
*