Reklama

Rusza budowa najwyższego budynku w Katowicach. KTW II przerośnie Altusa

Łukasz Kądziołka
Rusza budowa najwyższego budynku w Katowicach. Zapowiadana od dawna budowa drugiej wieży przy al. Roździeńskiego, czyli KTW II jest w fazie przygotowań. Wybrani zostali podwykonawcy, którzy zajmą się biurową inwestycją. Za kilka dni na placu budowy pojawią się pierwsze żurawie.

Rozpoczyna się realizacja drugiej wieży kompleksu KTW, zaprojektowanego przez Medusa Group. Dotychczas powstał 14-kondygnacyjny biurowiec KTW I. Obiekt został otwarty w połowie zeszłego roku. Już wtedy inwestor, firma TDJ Estate, zapewnił, że budowa drugiej wieży ruszy w momencie, gdy podpisana zostanie umowa z jednym dużym najemcą powierzchni KTW II. Do tej pory żadna umowa nie została podpisana, ale rozmowy z firmami zainteresowanymi wprowadzeniem się do najwyższego biurowca w Katowicach trwają. Niezależnie od negocjacji, w maju tego roku ruszył przetarg na wyłonienie wykonawcy i inwestor zapowiedział, że budowa ma rozpocząć się jeszcze w tym roku. Ostatecznie udało się wybrać kilku podwykonawców, którzy będą budowali KTW II. – Przez wiele miesięcy planowaliśmy szczegóły tej inwestycji i dziś jesteśmy gotowi do rozpoczęcia prac. Czujemy satysfakcję, ponieważ KTW to projekt niezwykle ważny dla TDJ. Jesteśmy przekonani, że to najwyższa jakość przestrzeni, która w niczym nie odbiega od biurowców klasy A realizowanych w Warszawie, Paryżu czy Berlinie – mówi Maciej Wójcik, partner zarządzający w TDJ Estate.

Zgodnie z planem prace mają potrwać około dwóch lat. W połowie października na placu budowy pojawią się dwa wieżowe żurawie. Powstanie też zaplecze budowy. Inwestycja została już przygotowana przy realizacji pierwszej wieży. Wtedy powstał trzypiętrowy parking podziemny pod drugą wieżą. Dlatego wykonawca zacznie od razu od poziomu parteru. Po fazie przygotowań, w listopadzie, ruszą właściwe prace. Harmonogram robót zakłada, że wykonywanie elewacji rozpocznie się w II kwartale 2020 r., natomiast zakończenie inwestycji planowane jest na przełom I i II kwartału 2022 r. KTW II dostarczy 42 tys. m kw. przestrzeni biurowo-usługowej. Kiedy już powstanie, druga wieża będzie najwyższym budynkiem w Katowicach. Wysoki na 133 metry budynek będzie się składał z 31 kondygnacji. Oznacza to, że będzie wyższy od KTW I o 67 metrów i kilka metrów wyższy od Altusa.


Tagi:

Komentarze

 1. Olo 31 maja, 2021 at 8:44 am - Reply

  Powyżej to malkontenci.

  • Sebastian 1 czerwca, 2021 at 7:26 am Reply

   “Złota łopata” dla Kolegi za odkopanie tematu sprzed roku :-))))))

 2. Mike 6 czerwca, 2020 at 2:10 pm - Reply

  Prywatny inwestor buduje za swoje. Co Wam znowu nie pasuje? Jak jesteście tacy mądrzy i wielcy, to trzeba było samemu kupić tą działkę i realizować tam projekt.

 3. regionalny 6 czerwca, 2020 at 10:36 am - Reply

  przedostatnie zdjecie pokazuje jak to bedzie sie prezentowalo.Krupa milczy taki lolajny Bienkowskiej i jej przestepstwa. ta ekipa do konca bedzie udawala ze wie co robi i ze mieszkancy sa zachwyceni…ile to ma trwac ??

  zaraz bedzie znowu pomysl by zrobic MANHATAN przy Ceglanej. a mieszkancy milcza. zalosn

 4. relacjanazywo 6 czerwca, 2020 at 10:32 am - Reply

  widac komus zupelnie nie zalezy na architekturze miasta.wyzszy budynek niz ten obok w tej lokalizacji.totalne nieporozumienie i robienie na zlosc mieszkanca Slaska . bezczelnosc ekipy Marcina Krupy nie zna granic, zwinie manatki powie no widze no widze w takim razie DYMISJA i wy sie martwcie.ile to trwa ? powiedz prawde Krupa

Dodaj komentarz

*
*