Reklama

Pawilony na Rynku za 20 zł

Grzegorz Żądło
Taka ma być stawka wyjściowa za metr kwadratowy w licytacji czynszu w pawilonach na Placu Kwiatowym w katowickim Rynku. Na razie nie wiadomo jeszcze kiedy zostanie ogłoszony przetarg, ale najprawdopodobniej nastąpi to w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Sprawa ogłoszenia przetargu na najem pawilonów przeciąga się, bo cały czas nie zostały oficjalnie odebrane prace na Placu Kwiatowym i ulicach Młyńskiej i Pocztowej. Jak informują urzędnicy, “odbiór ma nastąpić jak najszybciej”. Nie ma jednak konkretnego terminu, bo cały czas nie wszystko jest jeszcze gotowe. M.in. mają zostać zamontowane dodatkowe siedziska na betonowych stopniach. Poprawek wymaga też ledowe oświetlenie.

Niemniej wiadomo już kto będzie mógł wziąć udział w przetargu na najem pawilonów i jakie będą jego zasady. Dwa z nich zostaną przeznaczone dla kwiaciarzy i kwiaciarek. Do licytacji czynszu będą mogli przystąpić tylko ci, którzy legalnie dzierżawili plac na Rynku w ostatnich latach. Takich osób czy firm jest 12, a miejsc tylko 5. Dlatego wyjściowa stawka w wysokości 20 zł/m kw. może znacznie pójść w górę. Taka sama kwota została ustalona w przetargu na najem pawilonu, w którym znajdzie się lokal gastronomiczny. W tym przypadku licytacja będzie miała charakter nieograniczony, czyli przystąpić do niej będą mogły wszystkie chętne firmy spełniające kryteria. Podobnie będzie z pawilonami kwiatowymi w sytuacji, gdy któryś z nich nie znajdzie najemcy spośród 12 uprzywilejowanych podmiotów. Wówczas taki lokal trafi na przetarg otwarty.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*