Reklama

Patryk Tomiczek nowym dyrektorem Silesia Film

Patryk Tomiczek. Fot.inicjatywa.org

K. G.
Patryk Tomiczek, odpowiedzialny za artystyczną warstwę Festiwalu Filmów Kultowych, został nowym dyrektorem instytucji „Silesia Film”. Zastąpi na tym stanowisku Mariusza Wróbla.

Patryk Tomiczek wygrał konkurs na stanowisko dyrektora Instytucji Filmowej „Silesia Film” w Katowicach. Tomiczek jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego, na kierunku kulturoznawstwo, o specjalności filmoznawczej. Ukończył też studia podyplomowe na Uniwersytecie Jagiellońskim z zakresu zarządzania kulturą. Pracował w Stowarzyszeniu Inicjatywa na stanowisku kierownika ds. organizacji projektów. Znany był jednak głównie jako dyrektor artystyczny Festiwalu Filmów Kultowych. Od 2011 roku był dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury w Miasteczku Śląskim.

W swojej pracy zawodowej Tomiczek współpracował z organizacjami i podmiotami zajmującymi się działalnością kulturalną jak np. Stowarzyszenie Nowe Horyzonty i Międzynarodowy Festiwal Off Camera. W SWIG Delta Partner pełnił funkcję specjalisty ds. projektów europejskich. Współpracował też jako dziennikarz z portalem internetowym stopklatka.pl.

W konkursie o stanowisko dyrektora „Silesia Film” wystartowali m.in. Adam Pazera, szef kina Światowid, Tomasz Szabelski, dyrektor Festiwalu Filmów Kultowych i prezes Stowarzyszenia Inicjatywa, a także Mariusz Wróbel, który od 2011 roku piastował stanowisko dyrektora tej instytucji. Jego umowa wygasła z ostatnim dniem maja bieżącego roku.

„Silesia Film” działa od 1945 roku i jest jednostką Samorządu Województwa Śląskiego. Zajmuje się promocją filmu, a do jej głównych zadań należy m.in. rozwój Śląskiego Funduszu Filmowego. Flagowym projektem jest Międzynarodowy Festiwal Producentów Filmowych RegioFun. „Silesia Film” prowadzi regionalną Filmotekę Śląską i pięć kin studyjnych.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*