Reklama

Palmy zniknęły z Rynku. W przyszłym roku nie wrócą wszystkie

Redakcja
Palmy zostały zabrane z katowickiego Rynku. Drzewa przewieziono do hali Katowickich Wodociągów, gdzie spędzą zimę. W przyszłym roku ponownie nie pojawią się w centrum Katowic w komplecie.

W tym roku palmy powróciły na Rynek w maju. Jednak zamiast czterech roślin Zakład Zieleni Miejskiej przywiózł na brzeg sztucznej Rawy dwie. Powodem była konieczność przesadzenia feniksów kanaryjskich. Donice dwóch z nich były już zbyt ciasne. Trzeba było wyjąć ważące ok. 1,5 tony i mierzące ok. 5 metrów palmy, przyciąć korzenie i wsadzić do większych. Początkowo ZZM planował przetransportować je po przesadzeniu na Rynek, kiedy zaadoptują się w nowych donicach. Ostatecznie postanowiono nie ruszać ich w tym roku. Dlatego przez cały sezon letni tylko dwa feniksy można było podziwiać na katowickim Rynku.

W tym tygodniu palmy zostały stąd zabrane. Przetransportowano je ponownie do hali garażowej na terenie Oczyszczalni Ścieków Panewniki, gdzie przezimują. Stoją w oświetlonym i ogrodzonym miejscu, tak by nie uległy przypadkowemu uszkodzeniu. Dbają o nie pracownicy ZZM. Drzewa są nawożone i podlewane raz w tygodniu. W przyszłym roku, na wiosnę, ponownie powrócą dwie, już w nowych donicach. Pozostałe dwie palmy będą w tym czasie przesadzane.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*