Reklama

Palmy z katowickiego Rynku zostały przewiezione do oczyszczalni ścieków

Redakcja
Od dzisiaj na Rynku nie stoją już palmy. Cztery wysokie rośliny zostały przewiezione do Panewnik, gdzie, jak co roku, spędzą zimę.

W tym roku palmy ustawiono przy sztucznej Rawie w połowie maja. Po pięciu miesiącach, mimo że nadal temperatury w ciągu dnia są wysokie, postanowiono przygotować je na zimę. Dzisiaj zakończył się sezon letni na Rynku. Cztery feniksy kanaryjskie zostały odpowiednio zabezpieczone. Pracownicy Zakładu Zieleni Miejskiej przewieźli mierzące około 5-6 metrów rośliny do Panewnik. Jedna taka palma waży wraz z donicą kilka ton, więc do transportu są wykorzystywane samochody MPGK Katowice.

Palmy zimę spędzą w hali Katowickich Wodociągów, zlokalizowanej na terenie Oczyszczalni Ścieków Panewniki. Tam są podlewane, nawożone, a także odwiedzane przez pracownika Palmiarni Miejskiej w Gliwicach oraz pracowników Zakładu Zieleni Miejskiej w Katowicach, którzy doglądają roślin i poddają je specjalnym przeglądom. Niedobór naturalnego światła podczas jesienno-zimowego sezonu wynagradzają roślinom zamontowane w hali lampy sodowe.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*