Reklama

Palmy odjechały z katowickiego Rynku. Wrócą na wiosnę

G. Ż.
Imprezą w kubańskich rytmach katowiczanie pożegnali palmy, które przez kilka miesięcy stały przy fontannie tzw. sztucznej Rawie. Rośliny przezimują na lodowisku Jantor. Na Rynek wrócą wiosną, kiedy tylko pogoda na to pozwoli.

Cztery palmy wypożyczone z Palmiarni w Gliwicach to był absolutny hit lata w Katowicach. O mieście zrobiło się głośno w całej Polsce. Już nie tylko zdjęcia ze strefy kultury, ale także spod palm stały się obowiązkowym elementem wizyty w centrum miasta. Zdjęcie z pierwszego dnia przedstawiające cztery stojące palmy zobaczyło na fanpage portalu Katowice24.info ponad 550 000 osób.

PRZECZYTAJ TEŻ: Palmy na Rynku w Katowicach już stoją

Szybko okazało się, że palmy zachęciły mieszkańców do zrobienia sobie z fontanny basenu. Już w czasie pierwszego ciepłego weekendu, sztuczna Rawa i okolice przypominały kąpielisko Bugla. Przy palmach odbywały się też imprezy, m.in. potańcówki.

PRZECZYTAJ TEŻ: Weekend pod palmami w Katowicach

Coraz niższa temperatura sprawiła, że trzeba je było przenieść gdzieś na zimę. Poszukiwania trwały długo. Palmy w zimie nie mogą mieć ani zbyt ciepło, ani zbyt zimno. Muszą też mieć dostęp do światła dziennego. Ostatecznie trafiły do hali lodowiska Jantor. Nie chodzi o tę, na której grają hokeiści Naprzodu, ale zlokalizowane obok drugie lodowisko. Po zakończeniu jego remontu, co ma nastąpić w listopadzie, będą się na nim odbywać ogólnodostępne ślizgawki. W tym roku, pod palmami.

Podczas imprezy w rytmie salsy prezydent Katowic Marcin Krupa przyznał, że wahał się czy postawienie palm to dobry pomysł. – Jeszcze pół roku roku, widząc te palmy, pewnie niejeden pukał się w czoło i mówił, że prezydentowi odbiła palma. Na szczęście, tak nie jest. Dziś nie możemy sobie wyobrazić, żeby tych palm nie było w kolejnych latach. Mogę państwa zapewnić, że będą. Wniosły taki element radości do centrum miasta – mówi Marcin Krupa, który przy okazji pożegnania z palmami zatańczył salsę z tancerkami.

Rośliny zostały już przewiezione na specjalnej lawecie na lodowisko Jantor. W ich miejsce staną choinki. Pojawią się na początku grudnia, na dzień św. Mikołaja.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*