Reklama

Otylia Jędrzejczak uczy dzieci pływania. Przez jeden dzień

Otylia Jędrzejczak i prezydent Katowic Marcin Krupa.

Ł. K.
Z akcji skorzysta 100 dzieci. Każde weźmie udział w profesjonalnym pakiecie szkoleń. Poza tym w mieście uruchomiona zostanie sportowa aplikacja. Otylia Jędrzejczak i prezydent Marcin Krupa zaprezentowali dziś Otylia Swim Tour Katowice. Autorski projekt pływaczki ruszy w przyszłym tygodniu.

Miasto udostępnia obiekty i wykłada pieniądze, a wielokrotna medalistka olimpijska daje swoją wiedzę i doświadczenie. Katowice będą pierwszym z miast na trasie Otylia Swim Tour. Jak deklaruje jego pomysłodawczyni, nieprzypadkowo. – Urodziłam się w Rudzie Śląskiej, ale w Katowicach przygotowywałam się do wszystkich imprez i tu rozpoczynałam swoją drogę sportową. Jestem pod ogromnym wrażeniem rozwoju miasta – mówiła Otylia Jędrzejczak. Inicjatywa pływaczki ma na celu przeszkolenie 100 dzieci, które zgłoszą się do udziału w programie. Przewidziane są również wykłady dla rodziców, trenerów i nauczycieli wf-u. Każdy z uczestników w ciągu jednego dnia, oprócz zajęć pływackich pod okiem trenerów, zdobędzie wiedzę z zakresu dietetyki. Z kolei rodzice będą mogli porozmawiać na temat rozwoju swoich dzieci z psychologiem sportu. Wraz z rozpoczęciem projektu w Katowicach uruchomiona zostanie aplikacja mobilna FitMapa. Ma ona pomóc stworzyć bazę obiektów sportowych i miejsc do aktywności fizycznej w mieście. A tych ma przybywać.Konferencja prasowa z Otylią Jędrzejczak (2)
Inwestujemy dość duże środki w infrastrukturę sportową. Chcemy, żeby w tego typu wydarzeniach brały udział osoby, które dadzą wzór naszym młodym mieszkańcom. Pani Otylia Jędrzejczak bez wątpienia jest taką osobą – mówił Marcin Krupa, prezydent Katowic. Przy okazji konferencji wspomniał również o planowanej na przyszyły rok budowie 3 basenów miejskich i zaprosił pływaczkę na ich otwarcie w przyszłości (o inwestycjach piszemy TUTAJ).

Katowice dołożyło do Otylia Swim Tour 18 tys. zł. W programie mogą wziąć udział dzieci w wieku 9-14 lat wraz z rodzicami. Jedynym warunkiem jest umiejętność pływania 3 stylami. Można się rejestrować na stronie Otylia Swim Tour (trzeba kliknąć w zakładkę Katowice). Sama impreza odbędzie się 4 września o godzinie 9. Aktualne informacje o projekcie można znaleźć na profilu Fundacji Otylii Jędrzejczak.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*