Reklama

Ostatnie godziny na spis powszechny. Urzędy są czynne w nocy

Zdjęcie poglądowe.

Redakcja
Dzisiaj mija termin spisu powszechnego. W ciągu ostatnich dni w punktach spisowych tworzyły się kolejki. Nadal można pójść do urzędu, ale najłatwiej spisać się przez internet lub telefonicznie.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań dobiega końca. Zostały już tylko ostatnie godziny, żeby wypełnić obowiązek spisowy. Po sobotniej nocy spisowej, gdy gminny punkt spisowy przy ul. Młyńskiej był otwarty do północy, liczba osób spisanych nie wzrosła wyraźnie. Jednak w niektórych miastach, w tym w Chorzowie, tworzyły się długie kolejki. Spory ruch w punktach stacjonarnych odnotowano w poniedziałek i wtorek.  Jak informuje Grażyna Witkowska, zastępczyni dyrektorki Urzędu Statystycznego w Katowicach, dzisiaj, chwilę po północy, w województwie śląskim spisanych było 95% mieszkań. Urzędnicy nie podają liczby spisanych mieszkańców regionu, bo ta liczba zmienia się bardzo dynamicznie.

Jeszcze do końca dnia, można spisywać się online przez formularz dostępny TUTAJ. Poza tym dostępna jest infolinia. Jednak tutaj spisywać się już nie można, a jedynie zgłaszać chęć udziału w spisie. Po to, żeby nie blokować infolinii, rachmistrze mają umawiać się na konkretny termin z osobami dzwoniącymi pod numery: 32 259 39 33 i 22 279 99 99. Poza tym nadal można odwiedzić urząd. Dzisiaj do godziny 22.00 otwarty będzie gminny punkt spisowy przy ul. Młyńskiej 2, a do północy możliwość spisania się będzie w Urzędzie Statystycznym w Katowicach przy ul. Owocowej 3.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*