Reklama

Ogromna nagroda za wskazanie sprawcy zatrucia Odry

Redakcja
Komendant Główny Policji wyznaczył milion złotych nagrody za wskazanie osoby odpowiedzialnej za zanieczyszczenie Odry. Został w tej sprawie uruchomiony specjalny numer telefonu.

Nagroda wyznaczona przez gen. insp. Jarosława Szymczyka może trafić zarówno do kogoś, kto bezpośrednio wskaże osoby odpowiedzialne za zatrucie rzeki, jak i do kogoś, kto przekaże istotne informacje prowadzące do ustalenia sprawców.

Informacje można przekazywać m.in. pod specjalnie uruchomiony numer telefonu – 600 940 690 albo do dowolnej jednostki policji w całym kraju.

Przypomnijmy, od kilkunastu dni z Odry wyławiane są martwe ryby i inne zwierzęta. Początkowo, po przeprowadzeniu badań przez stronę niemiecką, za prawdopodobną przyczynę skażenia rzeki uważana była rtęć. Jednak późniejsze badania, zarówno polskie, jak i niemieckie, nie potwierdziły obecności tej substancji. Nadal nie wiadomo więc co spowodowało największą w ostatnich latach katastrofę ekologiczną.


Tagi:

Komentarze

  1. Jarek 18 sierpnia, 2022 at 10:01 pm - Reply

    Brak winnych to tylko glony wytworzyły substancje zanieczyszczając Odrę . Badania zrobią i do takiego wniosku dojdą.

  2. Ala 16 sierpnia, 2022 at 9:42 am - Reply

    Utrzymujemy z naszych podatków służby, które powinny zapobiegać takim sytuacjom. A teraz z naszych podatków ktoś wyznacza nagrodę za robotę, która powinna być wykonana przez te służby? Niech do jasnej ciasnej płacą z własnej kieszeni Ci, którzy są za to obowiązkiem służbowym odpowiedzialni! Co robiły Wody Polskie? Co zrobiło Ministerstwo środowiska?

Dodaj komentarz

*
*