Reklama

Rok temu ukradli 5 samochodów z salonu Mazdy. Właśnie wpadli [WIDEO]

Grzegorz Żądło
Policjanci z Katowic zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej doprowadzili do rozbicia zorganizowanej grupy przestępczej działającej na terenie województwa śląskiego. Jej członkowie zajmowali się m.in. kradzieżami samochodów, paserstwem i włamaniami do obiektów handlowych. W sumie mają na koncie ponad 150 przestępstw. Wśród 10 podejrzanych osób został również zatrzymany główny organizator grupy. Policjanci odzyskali 16 skradzionych samochodów o łącznej wartości ponad 1 mln 200 tys. złotych.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Katowicach przy współpracy z prokuratorem z Prokuratury Rejonowej Katowice-Zachód w Katowicach pracowali nad sprawą od kilku miesięcy. Łącznie zatrzymanych zostało 10 osób, mieszkańców województwa śląskiego, podkarpackiego oraz kujawsko-pomorskiego. Mają od 27 do 45 lat. W ich zatrzymaniu brali udział funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Katowicach. Niektórzy z członków gangu została zatrzymana po pościgu, prowadzonym m.in. autostradą.

ZOBACZ FILM

Jak ustalili śledczy, zatrzymani m.in. kradli samochody i włamywali się do obiektów handlowych. Głośna była sprawa kradzieży pięciu samochodów z salonu Mazdy w Sosnowcu. Złodzieje odjechali wtedy Mazdami 6 i CX5 o łącznej wartości ponad 700 tys. zł. Dwa auta porzucili w Katowicach.

Łącznie policja odzyskała 16 skradzionych pojazdów o wartości ponad 1,2 mln zł. Część z zabezpieczonych samochodów miała przerobione znaki identyfikacyjne.

Wobec 8 zatrzymanych Sąd Rejonowy Katowice-Zachód w Katowicach zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*