Reklama

Od soboty remont na torach. Zastępcza komunikacja autobusowa nie dla wszystkich

Szymon Kosek
Prace obejmą odcinek między stacjami Tychy i Katowice Ligota. W dniach 8-15 października ruch pociągów będzie się tam odbywał tylko po jednym torze. W miejsce niektórych połączeń zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa. Ma ona objąć połączenia na linii Tychy Lodowisko-Tychy-Katowice-Sosnowiec Główny.

W Katowicach autobusy będą zatrzymywały się na przystanku autobusowym “Andrzeja Dworzec”  przy placu Oddziałów Młodzieży Powstańczej, a w Tychach na przystanku “Tychy Lodowisko” przy ul. Wyszyńskiego. Zastąpione zostaną przede wszystkim połączenia poranne (pociągi jadące z Tychów do Katowic) oraz popołudniowe (z Katowic do Tychów).

Utrudnienia będą szczególnie dotkliwe dla pasażerów dojeżdżających ze stacji pośrednich, takich jak Katowice-Podlesie czy Katowice-Piotrowice. Są to stacje, przy których autobusy komunikacji zastępczej nie będą się zatrzymywać. – Autobusy komunikacji zastępczej kursują jako połączenia przyspieszone. Zdecydowaliśmy się na taki krok, ponieważ, gdyby miały zatrzymywać się na stacjach pośrednich, przejazd między Katowicami a Tychami trwałby ponad godzinę, co nie byłoby atrakcyjne dla pasażerów. Należy też pamiętać, że nie wszystkie połączenia zostały zastąpione. Część pociągów będzie zatrzymywać się na stacjach pośrednich bez zmian – mówi Magdalena Iwańska z biura prasowego Kolei Śląskich.

Oprócz tego, Koleje Śląskie przygotowały dodatkowe połączenia na odcinku Tychy-Tychy Lodowisko.

Komunikacja zastępcza będzie funkcjonować do 15 października. 16 października wchodzi w życie nowy rozkład Kolei Śląskich, który również ma być dostosowany do prowadzonych prac remontowych.

Jak informuje biuro prasowe spółki PKP Polskie Linie Kolejowe, prace związane są ze wzmocnieniem nawierzchni torowej.

Więcej informacji o utrudnieniach można znaleźć w informacji przewoźnika.


Tagi:

Komentarze

  1. Zosia 7 października, 2016 at 11:37 pm - Reply

    Mam nadzieje, że przy okazji poszerzą przejazd w Podlesiu przy Niezapominajek

Dodaj komentarz

*
*