Reklama

W trzy dni prawie 8,5 tys. osób przesiadło się z samochodów do pociągów

Ł. K.
Koleje Śląskie pierwszy raz za darmo przewiozły wybraną grupę pasażerów w poniedziałek. Kilka dni później znowu udostępniły taką możliwość. W tym tygodniu z samochodu do pociągów przesiadło się prawie 8,5 tys. osób. W sobotę alarm smogowy został odwołany.

Niespełna tydzień temu władze województwa i Koleje Śląskie podjęły decyzję o darmowych przejazdach dla kierowców. Była ona spowodowana dużym zanieczyszczeniem powietrza. Pierwszy raz za darmo pociągiem można było podróżować w poniedziałek. Wtedy pociągi wybrało prawie 2,4 tys. osób. Zgodnie z zapowiedziami, akcja była powtarzana za każdym razem, gdy jakość powietrza się pogarszała. Kolejnymi dniami, w których kierowcy mogli przesiąść się na pociągi, były środa i czwartek. Wystarczyło, że podczas kontroli biletów mieli przy sobie ważny dowód rejestracyjny swojego pojazdu i dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość. Razem z właścicielem samochodu mogły podróżować dwie osoby towarzyszące.

Jak podają Koleje Śląskie, w ciągu trzech dni z takiej możliwości skorzystało łącznie 8464 osób. Najpopularniejszymi połączeniami okazały się Częstochowa-Gliwice oraz Katowice-Zwardoń.

W sobotę jakość powietrza uległa poprawie. Zgodnie z danymi WIOŚ,utrzymuje się ona na poziomie umiarkowanym. W związku z tym przewoźnik odwołał akcję, ale będzie ona kontynuowana w przypadku alarmu smogowego. Informacje o tym mają być na bieżąco publikowane na stronie internetowej Kolei Śląskich.


Tagi:

Komentarze

  1. Bartek 6 lutego, 2017 at 8:30 am - Reply

    Ok. Jeszcze jakbym poznał sposób w jaki policzono owe 8500 osób 🙂 przecież to nie metro, że są bramki!?!!?

    • Grzegorz Żądło 6 lutego, 2017 at 9:10 am Reply

      To akurat było proste. Konduktorzy zawsze sprawdzają każdego pasażera.

Dodaj komentarz

*
*