Reklama

Od dzisiaj na dworcu przy Sądowej zatrzymuje się więcej autobusów. Nie chodzi jednak o te dalekobieżne

Redakcja
Zmiany na nowym dworcu w Katowicach. Kolejne autobusy będą się zatrzymywały przy ul. Sądowej. Jednak niektóre kursy są realizowane z pominięciem tego przystanku.

Uruchomiony ostatniego dnia września dworzec autobusowy nadal jest pusty. Prywatni przewoźnicy w większości nie przenieśli się na ul. Sądową. Jednak od dzisiaj będzie się tam zatrzymywało więcej autobusów komunikacji miejskiej. Na samym początku działania dworca było to 12 linii, a kilka dni później doszły autobusy kursujące na lotnisko w Pyrzowicach. Teraz zachodzą kolejne linie. Na przystanku, który jest zlokalizowany przy Centrum Przesiadkowym Sądowa od dzisiaj zatrzymują się linie autobusowe numer: 9, 10, 48, 297, 297N, 632, 911 oraz 940. Dla większości z tych linii będzie to przystanek początkowy oraz końcowy.

Jak tłumaczy Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy ZTM, to drugi etap wdrażania zmian na Sądowej, który był planowany od momentu uruchomienia dworca. Dzięki temu pasażerowie mogą korzystać z dodatkowego przystanku i zwiększy się liczba połączeń pomiędzy dworcami – autobusowym i kolejowym. ZTM prosi podróżujących zatrzymującymi się od dzisiaj przy ul. Sądowej autobusami o sprawdzanie rozkładów jazdy. Dlatego, że niektóre kursy tych linii będą realizowane bez obsługi przystanku Katowice Sądowa (trasa skrócona do przystanku Katowice Dworzec). Szczegółowe informacje znajdują się TUTAJ.


Tagi:

Komentarze

 1. P Śl 8 grudnia, 2020 at 6:37 pm - Reply

  Co to za bełkot? Więcej autobusów? Bzdura. Z tego wynika ni mniej ni więcej jak to, że prawdopodobnie zlikwidowano bezpłatną linię między dworcami, bo te linie realizowały te bezpłatne przejazdy.

  • Grzegorz Żądło 8 grudnia, 2020 at 9:42 pm Reply

   Wręcz przeciwnie.

   • P Śl 11 grudnia, 2020 at 8:50 am Reply

    Wszystkie linie na słupku plus wykaz chronologiczny, a nie ma rozkładu bezpłatnego z opisem jedzie średnio co 10 minut. Także kursów jest tyle samo tyle, że już nie pojedziesz bezpłatnie między dworcami.

    • Grzegorz Żądło 11 grudnia, 2020 at 8:54 am Reply

     Cały czas można jeździć bezpłatnie między dworcami, jeśli mówimy o dworcach Sądowa i PKP.

   • P Śl 11 grudnia, 2020 at 8:47 am Reply

    Jest dokładnie tak jak myślałem. Wczoraj specjalnie podszedłem na ten przystanek.

Dodaj komentarz

*
*