Reklama

Autobusy czasowo nie będą zatrzymywały się na ul. Mickiewicza

Ł. K.
Utrudnienia dla pasażerów autobusów w centrum Katowic. Przez pewien czas autobusy nie będą przejeżdżały przez ul. Mickiewicza. Powstał tymczasowy przystanek dla niektórych linii.

Prace drogowe w centrum Katowic. Dzisiaj wygrodzona została brukowana droga łącząca ul. Skargi z ul. Mickiewicza. Jak poinformował Zarząd Transportu Metropolitalnego, zawieszona zostaje obsługa przystanku Katowice Mickiewicza. Przez dłuższy czas pasażerowie będą musieli wsiadać do autobusów z innego przystanku. Utrudnienia dotyczą m.in. linii autobusowych, które w tym miejscu zaczynają i kończą swoje kursy. To autobusy wożące pasażerów z i do Gliwic. Linie autobusowe 6, 840 i 870 po obsłudze przystanku Katowice Aleja Korfantego zostaną skierowane do przystanku tymczasowego Katowice Piotra Skargi 05. To stanowisko zlokalizowane pomiędzy al. Korfantego a ul. Wincklera na wysokości budynku „Separator” przy al. Korfantego 2. Ponadto linie autobusowe 12, 30, 673, 910 i 930 oraz linia 830N na niektórych kursach mają zatrzymywać się na przystanku Katowice Piotra Skargi 04. To stanowisko dla linii 820 i 830.

Powodem tych zmian jest naprawa gwarancyjna łącznika, która ma polegać na przebrukowaniu nawierzchni. Prace mają potrwać przez 2 tygodnie.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*