Reklama

Nowy czarterowy kierunek z Pyrzowic do Afryki

Redakcja
W sezonie zimowym będzie można polecieć z lotniska w Pyrzowicach do Gambii. Loty do tego niewielkiego afrykańskiego państwa proponuje biuro podróży Rainbow Tours. Loty do Bandżul, czyli stolicy Gambii, wykonywane będą co tydzień do 20 marca 2020 roku.

Gambia to dawna kolonia brytyjska. Położona jest w zachodniej części Afryki. Z trzech stron granicy z Senegalem, a od zachodu ma dostęp do Oceanu Atlantyckiego.

W sezonie zimowym 2019/2020 pasażerowie mogą polecieć z Pyrzowic do czternastu miejsc. Po cztery kierunki dostępne są do Hiszpanii (Teneryfa, Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote) oraz do Egiptu (Sharm El Sheikh, Hurghada, Taba, Marsa Alam). Pozostałe trasy do Madera (Portugalia), Antalya (Turcja), Ras El Khaimah (Zjednoczone Emiraty Arabskie), Mombasa (Kenia), Salalah (Oman) i Bandżul (Gambia).

Mijający rok będzie w Katowice Airport rekordowy pod względem ruchu czarterowego. Po raz pierwszy w historii, w tej kategorii ruchu, obsłużonych zostanie tu ponad dwa miliony podróżnych.

Według danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego Pyrzowice są liderem wśród polskich portów lotniczych w segmencie przewozów czarterowych.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*