Reklama

Nowe stanowisko w zarządzie miejskiej spółki. Powstało dla osoby, która musiała odejść z KSSE

Monika Bryl, Janusz Michałek (prezes KSSE), Marcin Krupa i Bogumił Sobula. Zdjęcie: https://www.facebook.com/KatowickaSSE

Grzegorz Żądło
Monika Bryl została członkiem zarządu spółki Katowickie Inwestycje S.A. To stanowisko utworzone specjalnie dla niej. Monika Bryl musiała odejść z zarządu Katowickiej Specjalnej Specjalnej Ekonomicznej z powodów pozazawodowych.

Katowickie Inwestycje S.A., to spółka, która 31 grudnia 2021 roku powstała z przekształcenia innej miejskiej spółki – Katowickiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej. Nowy twór zajmuje się prowadzeniem miejskich inwestycji, w tym np. budową stadionu. I właśnie tym tłumaczy utworzenie nowego stanowiska Dawid Kwiecień, z Katowickiej Agencji Wydawniczej, czyli spółki-córki Katowickich Inwestycji. Nie tłumaczy za to dlaczego zarząd KI S.A. dostał podobno niezbędne mu wsparcie dopiero 10 miesięcy po przejęciu nowych zadań. Monika Bryl została bowiem powołana na stanowisko członka zarządu 25 października 2022 roku. – To osoba o bogatym, wieloletnim doświadczeniu zawodowym i wykształceniu. W dotychczasowej karierze m.in. pełniła funkcję wiceprezes Katowickiej Specjalnej Stefy Ekonomicznej S.A., zastępcy prezydenta miasta Jaworzna, naczelnika Biura Nadzoru Właścicielskiego w Urzędzie Miejskim w Jaworznie, członka rady nadzorczej spółki Koleje Śląskie Sp. z o.o. To doświadczenie oraz zdobyte na Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie wykształcenie powodują, że pani Monika Bryl jest odpowiednim kandydatem na członka zarządu spółki Katowickie Inwestycje S.A. – zachwala Kwiecień.

Ostatnio Monika Bryl była jednym z wiceprezesów KSSE. Musiała jednak odejść ze spółki z przyczyn prywatnych.

Obecnie zarząd Katowickich Inwestycji jest trzyosobowy. Prezesem jest Andrzej Hołda, wiceprezesem Andrzej Cebula, a członkiem zarządu Monika Bryl.


Tagi:

Komentarze

 1. anna 31 marca, 2024 at 9:44 pm - Reply

  No bo przeciez miala romans z prezesem i wyszlo wszystko na jaw.

 2. Sk 11 grudnia, 2022 at 2:39 pm - Reply

  mafia po katowicku układy układy!!!!

 3. Jan 11 grudnia, 2022 at 2:30 pm - Reply

  Ona jest fachowcem zawsze albo w spółkach komunalnych albo państwowych . Niech spróbuje w spółce prywatnej.
  Pan prezydent Krupa myśli o Katowicach, my to doskonale rozumiemy ,że musi mieć tam swoich ludzi.

 4. kukura 11 grudnia, 2022 at 12:03 pm - Reply

  Taki talent jak Pani Monika, nie może się zmarnować.

  Sam bym stworzył dla niej stanowisko gdyby miasto tego nie zrobiło.

 5. Grucha 11 grudnia, 2022 at 12:01 pm - Reply

  Czemu się tu dziwić? Nowe świnie w zagrodzie, więc koryto trzeba powiększyć

Dodaj komentarz

*
*