Reklama

Nowe rozkłady Kolei Śląskich. Pociągów będzie więcej

Ł. K.
Nowe rozkłady Kolei Śląskich zaczną obowiązywać w tym tygodniu. Będzie więcej połączeń na najpopularniejszych trasach. Pociągi częściej będą kursowały z i do Sosnowca, Częstochowy oraz Gliwic. Najwięcej dodatkowych pociągów będzie rano i po południu.

Roczny rozkład jazdy 2017/2018 to spora zmiana. Jak zapewniają Koleje Śląskie, był tworzony m. in. w oparciu o uwagi podróżnych. Najistotniejsze dla osób, które jeżdżą z i do Katowic, będą dodatkowe połączenia na niektórych trasach. Pasażerowie mogą spodziewać się większej liczby pociągów kursujących pomiędzy Katowicami a Gliwicami, Częstochową, Lublińcem i Oświęcimiem. Do i z Gliwic pociągi będą kursowały co 20-25 minut w godzinach od 6 do 8 i od 14 do 17. Później, w godzinach 17-20, co pół godziny. Na trasie Katowice-Częstochowa zostaną wprowadzone dodatkowe połączenia przyspieszone po godzinie 14. Pomiędzy stacjami Sosnowiec Główny-Katowice-Tychy Lodowisko również będą częściej jeździły pociągi. Co 30 min będą odjeżdżały do godziny 10 i po południu do godziny 20.

Wśród nowości są również testowane przez Koleje Śląskie połączenia z Zakopanem. Od teraz wejdą na stałe do rozkładów jazdy i będą realizowane w szczególnie atrakcyjne dla turystów dni m. in. długie weekendy, ferie, wakacje czy Sylwester i święta Bożego Narodzenia. Podobne przeznaczenie będą miały dodatkowe pociągi  ze Zwardonia i Bielska Białej. W dni wolne od pracy będą odjeżdżały nie rzadziej niż co godzinę. Wprowadzony zostanie dodatkowy kurs wieczorny, z Żywca do Katowic, dzięki któremu możliwy będzie powrót do stolicy województwa po godz. 21. które umożliwi powrót z turystycznych wycieczek do stolicy województwa po godz. 21.

Nowe rozkłady jazdy zaczną obowiązywać od niedzieli 10 grudnia i będą ważne do 10 marca 2018 roku. Szczegółowe informacje są dostępne TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*