Reklama

Nowe neony w Katowicach. Na teatrze i księgarni

Grzegorz Żądło
Nowe logo Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego znalazło się na neonie, który zawisł na budynku od strony ul. Warszawskiej. To niejedyny nowy neon w śródmieściu Katowic. Wcześniej animowany szyld sprawiła sobie księgarnia Bookszpan, która mieści się przy ul. 3 Maja 22.

Obydwa neony wyprodukowała znana katowicka pracownia Neon-Irsa, ale generalnym wykonawcą całości jest agencja reklamowa Raz Dwa z Zabrza. – Odpowiadamy za projekty, konstrukcje, pozwolenia na budowę i montaż – mówi Paweł Krzywdziński z agencji Raz Dwa. Wcześniej, dzięki współpracy tych dwóch firm, został odtworzony neon „Zenit” na dachu domu handlowego Społem w Rynku (więcej o tym tutaj).

Projekt neonu dla Teatru Śląskiego przygotowała Marta Gawin. Jest on częścią nowej identyfikacji wizualnej tej placówki.

Z kolei za projekt neonu dla księgarni Bookszpan odpowiadał prof. Marian Oslislo, były rektor katowickiej Akademii Sztuk Pięknych. Konstrukcja ma 220×40 cm i jest ciekawie animowana. Litery zapalają się w różnych konfiguracjach.

Jak mówi Paweł Krzywdziński, to wcale nie koniec neonowych realizacji w Katowicach. – Trwają rozmowy z różnymi potencjalnymi klientami. Widzimy, że forma reklamy jaką są neony odradza się i bardzo nas to cieszy. Już teraz idąc od Rynku w kierunku dworca kolejowego można podziwiać kilka naprawdę ładnych projektów, jak ten na Teatrze Śląskim, Zenicie, kinie Światowid czy na dachu dworca i urzędu miasta.

Grafika Facebook


Tagi:

Komentarze

  1. tomjan 18 września, 2015 at 4:24 pm - Reply

    piękne! 🙂
    czekam na neon na gmachu NOSPR.

Dodaj komentarz

*
*