Reklama

Koncert na Rynku. Wystąpią Abradab, Vołosi i RGG

Grzegorz Żądło
Zapowiadany był już w poniedziałek, a dzisiaj znane są szczegóły. W piątek o godz. 16 przed Teatrem Śląskim rozpocznie się koncert. Ma to być podsumowanie starań Katowic o wpisanie na listę kreatywnych miast UNESCO w dziedzinie muzyki, co nastąpiło kilka dni temu.

Na scenie ustawionej przed teatrem wystąpią artyści mniej lub bardziej, ale jednak związani z Katowicami. Wśród nich jazzowe trio RGG. Zespół tworzą Maciej Garbowski (gitara basowa), Krzysztof Gradziuk (perkusja) i Łukasz Ojdana na fortepianie i instrumentach klawiszowych. Nazwa grupy wzięła się od pierwszych liter nazwisk muzyków. Z tym, że posiadacza nazwiska na „r” już w zespole nie ma. Pianistę Przemysława Raminiaka zastąpił w 2012 roku Łukasz Ojdana. RGG wydał już siedem płyt.

W centrum Katowic zagrają też Vołosi. To zespół dobrze znany w mieście. Wspólnie z orkiestrą Aukso wystąpił m.in. podczas obchodów 150-lecia Katowic. Tworzą go bracia Krzysztof i Stanisław Lasoniowie. To instrumentaliści, związani na co dzień z Akademią Muzyczną w Katowicach, Skład uzupełniają Zbigniew Michałek, Jan Kaczmarzyk i Robert Waszut, którzy, jak sami o sobie mówią, wnoszą do zespołu karpacką nutę.

Trzecim wykonawcą będzie Abradab, współzałożyciel Kalibra 44, który od kilkunastu lat występuję też solo.

Wstęp na koncert jest wolny.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*