Reklama

Nowa atrakcja w Parku Kościuszki

G. Ż.
Choć oficjalne otwarcie odbędzie się dopiero dzisiaj, już w czwartek nowy plac zabaw w Parku Kościuszki oblegały tłumy. Powstał w miejscu istniejącego placu, ale z poprzednikiem łączy go tylko lokalizacja. Nowa atrakcja wykonana jest niemal w całości z drewna akacjowego.

O powstającym placu zabaw w Parku Kościuszki pisaliśmy na początku maja. Teraz prace już się zakończyły. Na powierzchni prawie 7,5 tys. m kw. stanęło kilkadziesiąt urządzeń dla dzieci w różnym wieku. Plac podzielony jest na pięć stref. Ta dla najmłodszych mieści się w obniżeniu terenu, najbliżej wejścia od strony jednej z głównych alejek parku (prowadzącej do kościoła św. Michała). Wokół niej oraz przez środek prowadzi drewniany pomost, a podłoże  wysypane jest piaskiem. Są tu m.in. dwie zjeżdżalnie, domki dla dzieci, huśtawka-równoważnia oraz zadaszona piaskownica (przepuszczalny dach ma chronić przed słońcem).

ZOBACZ ZDJĘCIA

Po prawej stronie od wejścia znajduje się strefa edukacyjna, w której stanęły różnego rodzaju tablice. Jest też gra kółko i krzyżyk oraz pewien rodzaj instrumentu. Z kolei po lewej stronie placu mieści się tzw. tyrolka, czyli kolejka podwieszana na linie.

Powyżej strefy dla najmłodszych zamontowane zostały urządzenia dla starszych dzieci. To m.in. karuzela napędzana od wewnątrz, konstrukcja do balansowania na linach i wspinaczki czy duże huśtawki.

Przy atrakcjach jest albo trawa z rolki, nawierzchnia wiórowa (wygląda jak duże trociny) albo tartan.

Wokół placu postawione zostały ławki, są też nowe latarnie. Plac nie jest ogrodzony. Jego budowa kosztowała 836 tys. zł.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*