Reklama

Mieszkańcy nie chcą kolejnych budynków w pobliżu Parku Kościuszki

Ł. K.
Mieszkańcy osiedla domków jednorodzinnych obok Parku Kościuszki obawiają się, że w pobliżu będą powstawały kolejne budynki. Inwestycje mogą zniszczyć porządek niewielkiego osiedla. Z tego powodu prezydent Katowic podjął decyzję o opracowaniu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla tego miejsca.

O to, aby miasto zajęło się miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, prosili mieszkańcy. Obawiają się, że kameralne osiedle położone tuż przy Parku Kościuszki będzie coraz bardziej zabudowywane. Chodzi o rejon ulic: Brunona Jasieńskiego, Grzegorza Fitelberga i Ludomira Różyckiego. Istnieje ryzyko, że z racji dobrego położenia, budynki jednorodzinne zaczną zamieniać się w wielorodzinne lub usługowe, a ogrody będą przerabiane na parkingi. Z tego powodu mieszkańcy zwrócili się z prośbą do miasta o opracowanie planu miejscowego. Jak można przeczytać w projekcie uchwały rady miasta, dzięki planowi ma zostać zachowany „charakter podmiejskiego osiedla zabudowy jednorodzinnej, a usługi powinny być nieuciążliwe i lokalizowane w budynkach o gabarytach typowych dla okolicznej zabudowy mieszkaniowej”. Plan ma ograniczyć zakres inwestycji, które będą mogły być realizowane w tym obszarze. O tym, czy miasto zajmie się opracowaniem planu zadecydują radni podczas najbliższej sesji.

 


Tagi:

Komentarze

  1. Ss 18 listopada, 2019 at 7:04 pm - Reply

    Zakaz powinien byc w calych katowicach stop budowaniu tandety na zadupiach!!! I w centrum miasto sie wyludnia to po co to budowac!!!

  2. Krzysztof 18 listopada, 2019 at 5:49 pm - Reply

    Wille i domy w pobliżu Parku Kościuszki należą do elity dlatego tam nie będzie można budować a dla plebsu w Centrum ? Już nie ma czym oddychać a zieleń tylko w doniczkach no i te palmy z których jesteśmy dumni tak jak z tej palmy w stolycy.

Dodaj komentarz

*
*