Reklama

Nocne utrudnienia dla pasażerów tramwajów w Katowicach

Redakcja
Prace na torowisku w centrum Katowic. W nocy pasażerowie tramwajów będą musieli skorzystać z zastępczej komunikacji autobusowej.

Tramwaje Śląskie przeprowadzą prace torowe w centrum Katowic. W związku z naprawą zwrotnicy występować będą utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Prace na pl. Miarki zaplanowano w nocy z poniedziałku na wtorek (20-21 lutego). Tramwaje nie będą kursowały wokół placu w godzinach 23.55 – 4.00. Dlatego wprowadzono specjalny rozkład jazdy.

Tramwaje linii nr 16 od kursu o godz. 22.56 z przystanku Wełnowiec Plac Alfreda, po dojeździe do Rynku kierowane będą przez pl. Wolności do centrum przesiadkowego w Zawodziu. Tam zaplanowano postój, a następnie kurs w przeciwnym kierunku, również przez pl. Wolności. Tak samo kursowały będą tramwaje linii nr 46, ale od kursu o godz. 23.42 z przystanku Koszutka Słoneczna Pętla.

Dodatkowo zostanie uruchomiona tymczasowa linia tramwajowa nr 66, która będzie kursowała na trasie Katowice Plac Miarki – Brynów Centrum Przesiadkowe. Na odcinku wyłączonym z ruchu tramwajowego Katowice Rynek – Katowice Plac Miarki uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza T-16.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*