Reklama

Niemiecka linia lotnicza wraca do Pyrzowic

Redakcja
Niemiecka linia lotnicza powraca do Pyrzowic. Do ważnego portu przesiadkowego pasażerowie z Katowic polecą jeszcze w tym miesiącu.

Kolejny przewoźnik powraca na katowickie lotnisko. Po ponad siedmiomiesięcznej przerwie swoje loty wznowi Lufthansa. To dobra wiadomość nie tylko dla pasażerów, ale również dla zarządcy Katowice Airport. – Istotne dla nas jest to, że pomimo kryzysu, który dotknął lotnictwo cywilne na całym świecie, Lufthansa zdecydowała się wznowić loty z Katowice Airport do jednego z największych hubów w Europie. Mam nadzieję, że pod koniec marca przyszłego roku przewoźnik przywróci połączenie z Pyrzowic do swojego drugiego portu przesiadkowego, czyli do Monachium – mówi Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego S.A.
Pod koniec października Lufthansa wznowi loty na trasie pomiędzy Pyrzowicami a Frankfurtem. Pierwszy rejs z Niemiec do Polski odbędzie się w niedzielę 25 października, a w przeciwnym kierunku dzień później. To połączenie zostało zawieszone w połowie marca w związku z pandemią koronawirusa i wprowadzonym przez Rząd RP zakazem lotów. Do końca sezonu zimowego, to jest do 27 marca 2021 roku, kursy będą obsługiwane samolotem CRJ-900 z częstotliwością 9 rejsów tygodniowo. Od przyszłorocznego rozkładu letniego linia planuje wrócić do częstotliwości sprzed pandemii, to jest do 21 rotacji w tygodniu.


Tagi:

Komentarze

  1. Georg 9 października, 2020 at 11:42 am - Reply

    Danke!!!

Dodaj komentarz

*
*