Reklama

Nielegalny zlot samochodowy w Katowicach. Policjanci skontrolowali kilkaset pojazdów [WIDEO]

Redakcja
Nielegalny zlot mógł zakończyć się nielegalnymi wyścigami samochodów. Policjanci w Katowicach skontrolowali kilkaset pojazdów i wręczyli kilkadziesiąt mandatów. Niektórzy z uczestników stracili dowód rejestracyjny.

Wieczorem parking w strefie kultury był wypełniony jak w godzinach porannych w dni powszednie. Na tzw. spot zjechali do Katowic kierowcy z całego regionu. Nieformalne zloty często przekształcają się w wyścigi. Żeby temu zapobiec, policjanci stanęli na wjazdach dookoła strefy kultury. Drogówka przy współpracy z funkcjonariuszami prewencji przeprowadziła masowe kontrole pojazdów. Duża akcja mundurowych trwała do późnych godzin nocnych w piątek, ale nie ograniczyła się tylko do tego dnia i miejsca. Policjanci monitorowali ulice w całym mieście również w sobotę.

Efekt to prawie 400 skontrolowanych samochodów. W 51 przypadkach zatrzymano dowód rejestracyjny. Osoby, które złamały przepisy, otrzymały łącznie ponad 80 mandatów karnych, a 90 razy skończyło się na pouczeniu. Ponadto prowadzone są czynności w kierunku skierowania wniosku o ukaranie do sądu wobec organizatorów nielegalnego zgromadzenia, które odbyło się w nocy z piątku na sobotę w strefie kultury. Nie zostało ono wcześniej zgłoszone.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*