Reklama

Nie pobiegną przez Park Śląski. Bieg wiosenny został odwołany

Fot. Rafał Zduńczyk.

Łukasz Kądziołka
Dzisiaj organizatorzy Biegu Wiosennego poinformowali o odwołaniu imprezy. Niewykluczone, że zawody biegowe w Parku Śląskim i z metą na Stadionie Śląskim zostaną przełożone na inny termin. Jednak bardzo prawdopodobna wydaje się wersja, że Bieg Wiosenny w ogóle się nie odbędzie.

Kolejna impreza odwołana ze względu na zagrożenie koronawirusem. W sobotę i niedzielę w Parku Śląskim miał się odbyć Bieg Wiosenny. Pierwszego dnia miały pobiec dzieci, a drugiego – na dystansie 10 km – dorośli. W nadchodzący weekend łącznie na linii startu wszystkich biegów stanęłoby prawdopodobnie ponad 2 tys. osób. – Jest nam bardzo przykro, bo mieliśmy wszystko dopięte na ostatni guzik. Nic nie poradzimy, siła wyższa – mówi August Jakubik, jeden z organizatorów Biegu Wiosennego. Tą siłą wyższą jest wojewoda śląski, który nie zgodził się na organizację zawodów. W oficjalnym komunikacie organizatora, czyli Parku Śląskiego czytamy, że „w związku z ogólnymi zalecaniami Ministerstwa Zdrowia oraz Światowej Organizacji Zdrowia dotyczącymi imprez masowych, z przykrością informujemy, że zaplanowany na sobotę (7.03.2020) Bieg dla Dzieci i niedzielę (08.03.2020) Bieg Wiosenny w Parku Śląskim odbędzie się w innym terminie„. Na razie jednak trudno wskazać kiedy miałby się odbyć Bieg Wiosenny. Potwierdzają to słowa nowej prezes Parku Śląskiego. – Tę trudną decyzję zarząd Parku Śląskiego podjął z myślą o bezpieczeństwie uczestników. Biorąc pod uwagę, że Bieg Wiosenny to jedno z największych wydarzeń biegowych w naszym województwie oraz dla wielu z Państwa doskonała okazja do otwarcia sezonu, zapewniam, że dołożymy wszelkich starań, aby w najbliższym czasie ponownie zaprosić na imprezy biegowe, które odbywają się na alejach Parku Śląskiego – mówi Agnieszka Bożek.

W momencie, gdy podjęta zostanie decyzja o tym, że bieg nie odbędzie się w innym terminie, to zawodnicy będą mogli otrzymać zwrot pieniędzy za zakupione pakiety startowe. „Osoby, które już uiściły opłatę startową, zostaną poinformowane o sposobie jej zwrotu” – informują organizatorzy.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*