Reklama

Nastolatek wypożyczał samochody i je dewastował. Na dodatek miał zakaz kierowania pojazdami

Grzegorz Żądło
Policjanci z Komisariatu IV w Katowicach zatrzymali 19-latka, który pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych wielokrotnie kierował samochodami. Wynajmował je na cudze dane i prawo jazdy w wypożyczalni. Wszystkie zdewastował. Nie zapłacił również za ich wynajem.

19-latek, zgodnie z wyrokiem Sądu Rejonowego w Tychach, miał prawomocny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązywał do 10 grudnia 2023 roku. Jak się okazało, złamał go 6-krotnie. Wypożyczał samochody i je dewastował. W ten sposób uszkodził 3 wypożyczone auta. Zniszczył ich wnętrze i karoserię poprzez m.in. pomalowanie farbą w sprayu. Straty oszacowano na kwotę prawie 90 tys. zł. Ponadto zatrzymany nastolatek jest dłużny firmie zajmującej się wypożyczaniem samochodów prawie 1,5 tys. zł, bo nie płacił za wynajem.

19-latkowi przedstawiono 12 zarzutów dotyczących załamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, oszustwa i zniszczenia cudzej rzeczy. Na czas trawiącego postępowania, na wniosek prokuratury sąd aresztował zatrzymanego na 3 miesiące.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*