Reklama

„Ja bym sam te dzieci wymordował”. Policja szuka mężczyzny, który publicznie nawoływał do nienawiści w stosunku do uchodźców

Redakcja
Katowicka policja opublikowała wizerunek mężczyzny podejrzewanego o publiczne nawoływanie do nienawiści z powodu przynależności etnicznej i rasowej. Wszystko działo się podczas manifestacji w centrum Katowic.

5 października 2021 roku na pl. Kwiatowym w Katowicach odbyła się manifestacja w obronie pochodzących z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu uchodźców i ich dzieci. Na polsko-białoruskiej granicy było wtedy „gorąco”. Tysiące imigrantów chciało nielegalnie dostać się do Polski. Byli zatrzymywani przez straż graniczną, co wywoływało liczne protesty. Podczas jednego z nich, jak informuje policja, doszło do możliwości popełnienia przestępstwa z art. 256 § 1 k.k., które mówi o publicznym nawoływaniu do nienawiści z powodu przynależności etnicznej i rasowej.

Miał się tego dopuścić widoczny na zdjęciu mężczyzna, który krzyczał m.in., że „sam by te dzieci wymordował, sam by je chętnie zaj…ł„..

Policja prosi świadków zdarzenia oraz osoby, które rozpoznają mężczyznę, o kontakt z policjantami z wydziału kryminalnego katowickiej komendy pod nr telefonu 47 85 125 50, 47 85 120 00, 47 85 123 04 lub pod adresem e-mail: [email protected].

AKTUALIZACJA (07.06.2022) Mężczyzna został rozpoznany i wezwany na komendę. Przyznał się do winy.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*