Reklama

Najbardziej zaśmiecone miejsca w Katowicach zostaną posprzątane. Trwa głosowanie

Redakcja
Głosowanie na najbardziej wymagające posprzątania tereny w Katowicach. Mieszkańcy wybiorą pięć lokalizacji, z których znikną śmieci. To kolejny etap akcji SprzątaMy Dzielnice.

Rozpoczął się kluczowy etap corocznej akcji SprzątaMy Dzielnice. W najbliższych dniach okaże się, które tereny, zdaniem mieszkańców, najbardziej wymagają posprzątania. Przez 10 dni mogli oni zgłaszać najbardziej zaśmiecone tereny. Łącznie organizatorzy akcji otrzymali 47 propozycji. Spośród nich Stowarzyszenie Wolnej Herbaty wybrało niespełna połowę. Teraz wybór należy do mieszkańców. W miejscach, na które zagłosuje najwięcej osób, zorganizowane zostaną akcje sprzątania. Pojawią się tam wolontariusze i mieszkańcy, którzy z workami będą przeczesywali teren w poszukiwaniu śmieci. Z 20 propozycji wyłonionych zostanie 5 miejsc. Poniżej lista wszystkich terenów, na które można głosować.

Głosowanie odbywa się na Facebooku. Żeby wziąć w nim udział, trzeba zareagować pod wybranym zdjęciem.

https://www.facebook.com/wolnaherbata/posts/1883807435131380?__cft__[0]=AZUtRK3csChyZSdSXz8UPPlWoBHAVWpt4CzTW9vXlLp1mKBjJNEiupXYnFKZjjOSsK1srIkt4pw6NJAJM_A-UGtYVOyHaeoGJrcQTXJrQZJUXn0d5o3U8kSswFzrSjZQImxubFk1Qp-0L-1Ely4qsX69&__tn__=%2CO%2CP-R

Swój głos można oddać do 25 kwietnia. W maju rozpocznie się sprzątanie, które potrwa przez pięć kolejnych weekendów, co sobotę (8 maja, 15 maja, 22 maja, 29 maja, 5 czerwca).


Tagi:

Komentarze

  1. Romek 10 kwietnia, 2021 at 7:13 pm - Reply

    Nie oszukujmy się – Katowice są jednym z najbrudniejszych dużych miast Polski. Fakt, że organizujemy głosowanie żeby wybrać teren do uprzątnięcia (sic!) już wiele mówi.

  2. Kuzyn 10 kwietnia, 2021 at 2:00 pm - Reply

    Do posprzątania terenów zielonych przy ulicy Hodowców, to należy ściągnąć te osoby, które jeżdżą na rowerach lub biegają i wyrzucają butelki po izotonikach, wodzie i innych napojach gdzie popadnie, a ciężko jest im wyrzucić je do koszy zlokalizowanych nad stawem.

Dodaj komentarz

*
*