Reklama

Kolejna edycja akcji SprzątaMy dzielnice. Mieszkańcy mogą uporządkować wybrane tereny

Redakcja
Po raz kolejny odbędzie się akcja porządkowania najbardziej zaśmieconych terenów w mieście. Zanim chętni ruszą w teren, odbędzie się głosowanie.

Mieszkańcy posprzątają miasto. Po raz kolejny w Katowicach odbędzie się akcja SprzątaMy Dzielnice, która jest organizowana od 2018 roku. – W organizowanych przez nas akcjach sprzątania wzięło dotąd udział 630 osób. Dzięki dużemu zainteresowaniu mieszkańców oraz zaangażowaniu miasta w ciągu trzech lat zebraliśmy 34 kontenery odpadów i 2182 worki śmieci – mówi Olaf Józefoski, prezes Stowarzyszenia Wolnej Herbaty.
Akcja składa się z trzech etapów. Od 26 marca do 4 kwietnia mieszkańcy mogą zgłaszać tereny do posprzątania. Stowarzyszenie Wolnej Herbaty wybierze dwadzieścia propozycji, na które następnie będzie można głosować. W pięciu miejscach z największą liczbą głosów zostaną zorganizowane wydarzenia. W ich trakcie chętni posprzątają wskazany teren.

Zwykle mieszkańcy zgłaszają tereny zielone. Te często odwiedzane lub zapomniane z powodu zaśmiecenia. W ciągu ostatnich dwóch edycji udało się uporządkować m.in. tereny w Załężu, Wełnowcu (tzw. Alpy Wełnowieckie), Koszutce, Zawodziu i Dąbrówce Małej.

Żeby zgłosić swoją lokalizację, należy wysłać zgłoszenie na adres mailowy [email protected] lub za pośrednictwem wydarzenia na Facebooku, które jeszcze nie zostało udostępnione. Zgłoszenia muszą zawierać opis wraz z uzasadnieniem i w miarę dokładną lokalizację.

Zgłaszać miejsca do posprzątania będzie można od 26 marca do 4 kwietnia. Głosowanie odbędzie się w dniach 9-25 kwietnia. Natomiast akcje sprzątania rozpoczną się 8 maja i będą się odbywać w każdą sobotę do 5 czerwca.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*