Reklama

Na Zawodziu zrobiło się ładniej

Grzegorz Żądło
Prace kosztowały niewiele, bo około 20 tys. zł, ale efekt jest bardzo pozytywny. Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej przeprowadził akcję czyszczenia i zamalowywania nielegalnych napisów na budynkach administrowanych przez miasto. Od niedawna zupełnie inaczej wyglądają elewacje przy ul. Warszawskiej i 1 Maja.

To, że akurat uporządkowane zostały miejsca w Zawodziu nie było przypadkowe. – Ten kwartał wskazał prezydent Katowic – mówi Marcin Gawlik, zastępca dyrektora KZGM w Katowicach. – Wszystkie prace wykonali nasi pracownicy. Ponieśliśmy jedynie koszt materiałów.

Łącznie KZGM naprawił i wyczyścił elewacje, posprzątał otoczenie lub nasadził zieleń przy 20 budynkach. Wybrane zostały te najbardziej zniszczone. Tam gdzie było to konieczne, zostały też naprawione tynki. Niestety, odnowione elewacje nie zostały pokryte tzw. preparatem antygraffiti. – Byłby to już znacznie większy koszt. Trzeba by też zatrudnić do tych prac zewnętrzną firmę – tłumaczy Marcin Gawlik.

Już rozpoczęła się kolejna “czystościowa” akcja. Tym razem w Giszowcu. Tam jednak w grę wchodzi przede wszystkim posprzątanie terenu.


Tagi:

Komentarze

 1. Maz 30 maja, 2017 at 10:12 am - Reply

  Skoro to kosztowalo tak niewiele to dlaczego nie wydac wiecej pieniedzy na takie dalsze “pielegnacje” albo renowacje kamienic w calosci?

 2. KOSZUTKA.EU 7 maja, 2015 at 1:06 pm - Reply

  Dużym plusem jest zwrócenie uwagi na rzeczy małe, lecz mimo to bardzo istotne.

  • Maz 30 maja, 2017 at 10:10 am Reply

   Zgadzam sie!!!!

 3. Aga 7 maja, 2015 at 11:07 am - Reply

  Panu wyżej chodziło chyba o to, że coś, co powinno być na porządku dziennym w normalnym mieście w Katowicach staje się newsem dla 3 gazet 🙂

  • Grzegorz Żądło 7 maja, 2015 at 12:29 pm Reply

   W normalnym mieście jego mieszkańcy nie niszczą domów swoich i sąsiadów.

 4. Piotr 7 maja, 2015 at 5:12 am - Reply

  Nie rozumiem tylko dlaczego z czegoś co jest obowiązkiem robi się zasługę?

Dodaj komentarz

*
*