Reklama

Na Uniwersytecie Ekonomicznym bez nowych kierunków. Będą za to inwestycje

Szymon Kosek
Nowe władze, remonty i międzynarodowa współpraca. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach  rozpoczął jubileuszowy, 80-rok działalności.

Podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego 2016/2017 nowy rektor uczelni, profesor Robert Tomanek, mówił o planowanych zmianach w funkcjonowaniu uniwersytetu. – Planujemy zmianę modelu zarządzenia uczelnią na bardziej dynamiczny, intensywniejszą współpracę z otoczeniem, czyli ekspertyzy, badania i projekty. Chcemy też poszerzyć naszą współpracę z uczelniami i instytucjami zagranicznymi.

Uczelnia ma też w planach kilka inwestycji. To m.in. remont budynku przy ulicy Adamskiego, dokończenie remontu rektoratu i rozbiórka budynku D przy ulicy Bogucickiej, na miejscu którego ma stanąć nowoczesny akademik.

Uniwersytet zrezygnował w tym roku z otwierania nowych kierunków na rzecz większego zaangażowania w te już istniejące. Jedyne nowości pojawiły się w ofercie kierunków podyplomowych.

Podczas inauguracji rektor uniwersytetu wręczył list gratulacyjny absolwentce Marcie Pudzie. Wspólnie z drużyną zajęła 6. miejsce w turnieju drużynowym szablistek na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*