Reklama

Na Sokolskiej nadal niebezpiecznie. Kierowca przepuścił kobietę na pasach, a dwa samochody pojechały dalej

Ł. K.
Przejście dla pieszych w centrum Katowic nadal niebezpieczne. Mimo wybudowania wysepki, często kierowcy łamią tu prawo, a policja stoi 100 metrów dalej. Jeden z kierowców nagrał wyprzedzanie na pasach.

Przejście dla pieszych znajdujące się na ul. Sokolskiej przy skrzyżowaniu z ul. Opolską. Nie należy do bezpiecznych. Kilka lat temu dochodzilo tu do wypadków z udziałem pieszych. Po jednym z nich w 2018 roku miasto postanowiło wybudować wyspę, która nie tylko oddzieliła pasy, ale rownkeż zwęziła pas w kierunku pl. Wolności. Zlikwidowano też kilka miejsc parkigowych zasłaniających do tej pory rejon przejścia.

Mimo to, na co dzień dochodzi tu do niebezpiecznych sytuacji. O ile w kierunku pl. Wolności, z powodu wprowadzonych zmian, sytuacja pieszych się poprawiła, o tyle kierowcy jadący w kierunku ul. Chorzowskiej często mocno rozpędzają się na krótkim odcinku po minięciu pl. Wolności. Tam siłą rzeczy muszą zwalniać z powodu przejść dla pieszych, torów tramwajowych i przystanku autobusowego. Niektórzy kierowcy starają się nadrobić czas i szybko przejechać przez kolejne przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu Sokolska-Opolska.

Wypadków nie ma, ale dochodzi do niebezpiecznych sytuacji. Jedną z nich nagrał kierowca, który prawidłowo zatrzymał się przed pasami, przepuszczając pieszą. Zignorowali to inni kierowcy. Samochody ominęły stojące przed przejściem auto i przyjechały obok znajdującej się na pasach kobiety.

Nagranie z tego zdarzenia przesłano na skrzynkę Stop agresji drogowej, a prowadzący postępowanie policjanci z komisariatu VI w Katowicach nie mieli problemów z ustaleniem kierujących. Zarówno 24-letnia świętochłowiczanka kierująca volkswagenem, jak i 26-letnia mieszkanka Orzesza, jadąca fordem, przyznały się do winy i ukarane zostały mandatem 1500 złotych, a na ich konto trafiło po 15 punktów. Być może nagrania z kamery samochodowej nie byłyby potrzebne, gdyby policjanci częściej zwracali uwagę na to przejście. Przy okazji cyklicznych akcji, nakierowanych na bezpieczeństwo pieszych, funkcjonariuszy można najczęściej zauważyć w rejonie pl. Wolności, a 100-200 metrów dalej znajduje się przejście dla pieszych, na którym regularnie kierowcy łamią prawo.


Tagi:

Komentarze

 1. BylyMieszkaniec 20 września, 2023 at 1:41 pm - Reply

  A dlaczego tylko mandat a nie zatrzymanie prawa jazdy?
  Coś delikatna ta policja.

 2. Brum brum 17 września, 2023 at 3:15 pm - Reply

  Taa, zlikwidować wszystkie drogi wielopasmowe, bo ludzie nie potrafią prowadzić pojazdów. Żenada.

 3. Bartek 17 września, 2023 at 1:49 pm - Reply

  Proste, zamontować światła i będzie po problemie.

  • Benek 17 września, 2023 at 5:50 pm Reply

   No ale wtedy nie będzie mandatów i czym będą zajmować się tzw służby mundurowe?? A przecież wiadomo że nie chodzi o żadne bezpieczeństwo z tymi mandatami a o kasę, kasę i jeszcze raz kasę oraz o normy ( statystyki) mandatowe

   • DD 18 września, 2023 at 12:26 pm Reply

    Dokładnie o to chodzi, wszyscy wiemy. Tylko kukura nie wie ale on się boi siadać za kierownicą auta

    • kukura 18 września, 2023 at 7:51 pm Reply

     podejrzewam ze rocznie robię więcej przelotów samochodem niż pan.

     ale mając mózg, wiem że do jazdy po centrum są lepsze środki transportu.

     zreszta rowerem to pewnie robie z 1000 razy większe dystanse na rok niż taki leniwiec jak pan.

   • kukura 18 września, 2023 at 7:30 am Reply

    mam dla ciebie Benuś dobrą radę, jak wykiwać służby mundurowe. Wystarczy jeździć zgodnie z przepisami.

    • Mike 18 września, 2023 at 12:27 pm Reply

     Nie wystarczy. Na sieci są dwa filmy z zeszłego roku, gdzie policja kozaczy i próbuje wlepić mandat za niezatrzymanie na stop, a kierowca w tym momencie wyciąga nagrania udowadniające, że nie mają racji, bo całkowicie zatrzymał pojazd

     • kukura 18 września, 2023 at 7:51 pm Reply

      całe dwa filmy na 38 mln kraj.

      dramat…

      • Mike 19 września, 2023 at 7:43 am Reply

       Nie dramat, tylko prosty dowód na to że mijasz się z prawdą, a Twoje wypociny są warte tyle, co pisowska propaganda. Proste? Czy może wytłumaczyć Co dokładniej tłumoku.

    • Daniel 18 września, 2023 at 10:45 am Reply

     gdy podnosi stawki mandatów i wprowadzali pierwszeństwo pieszych na pasach to byłeś pierwszy przeciwny z tego co pamiętam.

     • kukura 18 września, 2023 at 7:46 pm Reply

      ja byłem przeciwny pierwszeństwu pieszych?

      coś się Panu pomieszało.

  • Real 17 września, 2023 at 2:07 pm Reply

   I wtedy nie byłoby o czym pisać, więc nie byłoby jak jęczęć na złych kierowców

 4. kukura 17 września, 2023 at 9:50 am - Reply

  to na pewno rowerzyści. Poczekajmy na opinie Byłego Mieszkanca. wyjaśni nam, że to nie samochody, ale przerobione rowery.

Dodaj komentarz

*
*