Reklama

Na lodowisku w Spodku nie da się skorzystać ze zniżki na Katowicką Kartę Mieszkańca kupując bilet przez internet

Zdjęcie archiwalne.

G. Ż.
Zarządca lodowiska w Spodku potwierdził nasze informacje. Kilka dni temu napisaliśmy, że wprawdzie od stycznia na lodowisku obowiązuje zniżka na Katowicką Kartę Mieszkańca, ale nie da się z niej skorzystać kupując bilet przez internet. A właśnie tak sprzedawana jest zdecydowana większość wejściówek.

Chociaż lodowisko w Spodku należy do miasta, od lutego 2016, na mocy umowy koncesyjnej, zarządza nim spółka PTWP Event Center. Mimo że od kilku lat w mieście działa Katowicka Karta Mieszkańca, dzięki której można taniej skorzystać z wielu obiektów sportowych, na lodowisku KKM nie obowiązywała. Od stycznia to się zmieniło. Zarządca obiektu zdecydował się przystąpić do programu i zaoferował niewielkie zniżki mieszkańcom posiadającym kartę. Jednocześnie podniósł jednak ceny biletów wstępu na ślizgawkę.

Jeszcze kilka dni temu bilet normalny kosztował 18 zł, a obecnie 20 zł. Z KKM można go kupić za 16 zł. Bilet ulgowy kosztuje 14 zł (podwyżka z 12 zł), a ze zniżką 10 zł. Za bilet studencki (obowiązuje tylko w czwartki) oraz dla dzieci do lat 7, trzeba teraz zapłacić 10 zł (wcześniej 8 zł), a z KKM – 8 zł.

Zdecydowana większość użytkowników lodowiska kupuje bilety przez internet. Problem w tym, że w ten sposób nie można skorzystać ze zniżki na KKM. – Zniżka na bilety na lodowisko w Spodku dla posiadaczy KKM obowiązuje obecnie jedynie w kasie, ponieważ wtedy mamy możliwość jej weryfikacji – należy okazać kartę podczas zakupu. System biletowy online, z jakiego korzystamy, nie weryfikuje numerów KKM i tożsamości ich posiadaczy – informuje Marta Dobrzańska z biura prasowego PTWP Event Center.

Tyle tylko, że kupienie biletu w kasie często jest niemożliwe, bo wszystkie są rezerwowane przez internet. Jest jednak szansa, że po naszej interwencji coś się w tej sprawie zmieni. – Wychodząc naprzeciw potrzebom użytkowników online, szukamy możliwego rozwiązania i mamy nadzieję, że uda się je wdrożyć jeszcze przed końcem stycznia – zapowiada Dobrzańska.

Dodaje, że w czasie ferii zimowych, które w tym roku przypadają w woj. śląskim od 29 stycznia do 11 lutego dostępność ślizgawek zostanie zwiększona.

Bilety w kasach można kupować na pół godziny przed ślizgawką według harmonogramu podanego na stronie https://www.spodekkatowice.pl/pl/harmonogram-slizgawek/118/


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*