Reklama

Można wypożyczać rowery miejskie. Powstaną kolejne stacje rowerowe [MAPA]

Redakcja
W Katowicach rozpoczął się sezon rowerowy. Miasto w tym roku planuje rozszerzyć ofertę. Powstaną nowe stacje rowerowe. Niektóre będą zlokalizowane blisko już istniejących.

W zeszłym roku do dyspozycji mieszkańców było 107 wypożyczalni z ponad 860 rowerami. W trakcie sezonu do systemu dołączyło prawie 10 tysięcy nowych użytkowników, a dzisiaj  jest ich łącznie ponad 102 tys. Od 1 kwietnia do 1 listopada z roweru miejskiego w Katowicach skorzystano ponad 130 tysięcy razy. W tym roku wypożyczeń może być jeszcze więcej, ponieważ miasto rozszerza system o kolejne stacje i rowery. Niektóre z nich będą się znajdowały bardzo blisko istniejących. Na przykład stację na Rynku od stacji przy Teatrze Śląskim będzie dzieliło kilkadziesiąt metrów.

Dzisiaj sezon rowerowy miasto otworzyło ze 104 stacjami. Z czego 93 finansuje miasto. Jednak w trakcie sezonu – który potrwa tak, jak w latach poprzednich – do listopada łącznie ma być 125 stacji. Nowe będą się znajdować w następujących lokalizacjach: Gliwicka/Wiśniowa, Kościuszki/Poniatowskiego/Szeligiewicza, skwer rotmistrza W. Pileckiego, Rynek – Teatr Śląski, Park Powstańców Śląskich, Spodek (przy okazji organizacji WUF 11), ul. Józefowska – hala sportowa MOSiR, Ośrodek Sportowy Podlesianka, boisko Rapid, Ośrodek Sportowy Gliwicka/Jana Pawła II, Kościuszki/Zgrzebnioka, park Bolina, osiedle Gwiazdy, Boya-Żeleńskiego/Migdałowców, Gliwicka-MOPS, Fabryka Porcelany, 1 Maja/Bohaterów Monte-Cassino, stadion Asnyka.

1 maja nastąpi uruchomienie dodatkowych 6 stacji, 1 czerwca 5 stacji, a 1 lipca następnych 6 stacji. Ponadto do systemu zostanie włączona lokalizacja w rejonie stadionu przy ul. Asnyka, kiedy inwestycja zostanie już zakończona.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*