Reklama

Koniec sezonu w Katowicach. Rowery miejskie wrócą dopiero na wiosnę

Redakcja
Koniec sezonu rowerowego w Katowicach. Rowery miejskie będą powoli zabierane z ulic miasta. Powrócą dopiero na wiosnę.

W wielu polskich miastach kończy się sezon rowerowy. Nie tylko w Katowicach, ale również m.in. w Częstochowie i Pszczynie od listopada nie można wypożyczyć już rowerów. Sezon trwał 7 miesięcy i rozpoczął się 1 kwietnia. W tym roku do dyspozycji mieszkańców było 107 stacji zlokalizowanych na terenie całego miasta, w tym 93 miejskie i 14 partnerskich oraz 866 rowerów. W tym roku do systemu City by Bike dołączyło prawie 10 tysięcy nowych użytkowników. Łącznie z katowickiego systemu roweru miejskiego skorzystano ponad 130 tys. razy.

Najaktywniejszy użytkownik wypożyczył rower aż 488 razy. Natomiast najpopularniejszą stacją ponownie była ta zlokalizowana na katowickim Rynku, z której rowery wypożyczono ponad 10,5 tys. razy. Ponad 4 tysiące razy skorzystano ze stacji zlokalizowanych przy kościele Mariackim oraz prawie tyle samo przy Wodnym Placu Zabaw na os. Paderewskiego.
Na system rowerów miejskich Katowice wydały w tym roku ok. 4,5 mln złotych.

Tagi:

Komentarze

  1. Pytam i pozdrawiam 25 marca, 2022 at 5:50 am - Reply

    Czekamy na nowy sezon 2022!
    Kiedy przeniosą stacje na placu Rostka? Teraz wyznaczone miejsce na nowa stacje służy jako parking dla samochodów(mimo zakazu:).

Dodaj komentarz

*
*