Reklama

Młodzież z liceum „Kopernika” zagra dla Michała Włodarskiego, który zatruł się tlenkiem węgla. Pomóc może każdy

Tak wyglądał Michał rok temu. Dzisiaj nadal nie może się poruszać.

Łukasz Kądziołka
Michał Włodarski przed wypadkiem robił doktorat i pracował w Polskiej Akademii Nauk w Zabrzu. Teraz musi od nowa uczyć się mówić, a o poruszaniu się na razie nie ma mowy. Rehabilitacja przynosi efekty, ale jest też bardzo kosztowna. Dzisiaj można pomóc Michałowi podczas charytatywnej imprezy w Pałacu Młodzieży.

Michał został zatruł się tlenkiem węgla. Został znaleziony nieprzytomny w wannie przez swoją matkę. Zapadł w śpiączkę, ale obudził się po 5 dniach i był całkowicie świadomy z tego, co się stało. Jednak jego stan nagle bardzo się pogorszył. Dokładnie rok temu Michał Włodarski trafił do szpitala w Murckach. Później był w innych placówkach. Dzisiaj jest znacznie lepiej. – Teraz Michał przebywa w domu. Do tej pory udało mu się osiągnąć to, że mówi, je i pije – mówi Alicja Włodarska, siostra Michała. 26-latek nadal nie może się poruszać, ale powoli przypomina sobie różne rzeczy i czasem zadaje pytania. To efekt intensywnej i trudnej pracy podczas rehabilitacji. Niemal codziennie do Michała przychodzi logopeda, później jest czas na rehabilitację fizyczną i wizytę masażysty. Miesięcznie to koszt ok. 10 tys. zł, bo prawie wszystkie zajęcia nie są refundowane.

PRZECZYTAJ TEŻ: Uwięziony we własnym ciele. Michał Włodarski z Katowic czeka na waszą pomoc

Dzisiaj będzie szansa, żeby pomóc w rehabilitacji. XVI Koncert Charytatywny Kopernika to wydarzenie organizowane przez uczniów Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Katowicach, którego Michał jest absolwentem. Podczas koncertu będzie można nie tylko zobaczyć występy artystyczne, ale również kupić rękodzieło wykonane przez uczniów. Jak mówi Witold Terlecki, dyrektor szkoły, decyzja o tym, że tegoroczna edycja będzie poświęcona Michałowi, zapadła już ponad pół roku temu. Od tamtej pory trwały przygotowania. Uczniowie i nauczyciele poświęcili wiele wolnych weekendów na próby. Dodatkową atrakcją będą aukcje w przerwach pomiędzy występami. Będzie można wylicytować m.in. płaskorzeźbę przekazaną przez prezydenta Andrzeja Dudę, autograf Roberta Lewandowskiego lub autografy polskich skoczków, w tym Kamila Stocha. Koncert rozpocznie się dzisiaj o godzinie 17:00 w sali teatralno-kinowej Pałacu Młodzieży w Katowicach.

Biletów na koncert już nie ma, ale można przyjść do Pałacu Młodzieży i w przerwach pomiędzy występami wylicytować którąś z podarowanych na aukcję rzeczy.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*